Huawei markası çalışmalarına tam gaz devam etmekte ve MatePad Pro 12.6 Aralık 2022 güncellemesini yayınladı. Bu bağlamda cihaz yeni yazılım güncellemesine kavuştu. Detaylar haberimizde…

Akıllı telefon alanında adeta zirveye göz kırptığı bir dönemde birden ambargolarla sarsılan Huawei, buna rağmen çalışmalarına devam etmekte ve yeni teknolojiler ortaya koymakta. Bu bağlamda MatePad Pro cihazı için de yazılım güncellemesi kendisini gösterdi.

MatePad Pro 12.6 için çıkan yeni yazılım güncellemesi Aralık 2022 güvenlik yamasını içerisinde barındırmaktadır. Cihaz geçtiğimiz ay Kasım 2022 güvenlik güncellemesini de almıştı ve şimdi Aralık 2022 güncellemesini almış durumda. 2.0.0.255 sürümü ile beraber gelen yazılım güncellemesi Huawei’nin telefonlarında ve tabletlerinde yer almakta olan güvenlik açıklarını kapatmaktadır.

Güncelleme hata düzeltmeleri ve kararlılık iyileştirmelerini içerisinde barındırmaktadır. Bu arada MatePad Pro 12.6 tabletinin Çin’de yer almakta olan modellerinin HarmonyOS 3 işletim sistemi güncellemelerini almış olduğunu fakat küresel pazarda piyasaya sürülen tabletlerin henüz büyük güncellemeyi almayarak HarmonyOS 2 ile devam ettiğini belirtelim. Bu bağlamda küresel pazarda satılan modellere önümüzdeki günlerde HarmonyOS 3 güncellemesinin gelmesini beklemekteyiz.

Yayınlanmış olan yazılım güncellemesini uygulamak için tabletinizin Ayarlar bölümüne girin. Ardından Sistem Güncellemeleri, oradan da Yazılım Güncellemeleri bölümüne geçiş yapınız ve Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğini seçiniz. Sonrasında güncelleme ayrıntıları geldiği zaman okuyarak İndir ve Yükle seçeneğini seçip, böylece Aralık 2022 güvenlik güncellemesini cihazınıza uygulayabilirsiniz. Güncelleme bazı cihazlarda henüz gözükmeyebilir ve bu güncellemenin aşamalı olarak dağıtılmasıyla ilgili bir durumdur.

Güncelleme her ne kadar kişisel verileri silmeyecek olsada güncellemeyi uygulamadan önce dikkatli davranmak gerekiyor. Geliştirici güncellemeyi uygulamadan önce veri yedeği alınmasını tavsiye ediyor. Güncelleme sürecinde bir sorun yaşadığınız taktirde Huawei müşteri hizmetleri destek hattını arayabiliyor ve yardım alabiliyorsunuz.

(Visited 12 times, 1 visits today)