Huawei markası oldukça hafif olan yeni MatePad ürününün tanıtımını yaparak dikkatleri üzerine çekiyor. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei aynı zamanda tablet ve daha pek çok alanda da çalışmalar yapmakta. Şirketin bir süredir konuşulan cihazı olan MatePad Pro 11, IFA 2022 kapsamında sergilenmiş olup, Çinli teknoloji devi tarafından yeni Huawei MatePad modeli Avrupa pazarında kendisini gösterdi.

MadePad Pro 11 Özellikleri

OLED ekran paneline sahip olan MadePad Pro 11 modelinde 120 Hz ekran yenileme hızı yer alıyor. 11 inç büyüklüğünde ekranı olan tablet modelinin 120 Hz OLED paneli bulunmaktadır. 449 Gram ağırlığa sahip olan ürün, en hafif 11 inç tablet olarak lanse edilmektee. En azından Huawei’nin iddiası bu yönde.

Tabletin ekranının çözünürlüğü ise 2560 x 1600 piksel değerlerinde olup, bu ekran FullView 10 Bit olacak. Ekran gövde oranı %92 olan tablet modeli bu bağlamda da gayet iddialı geliyor. Tabletin kamera özelliklerine değinecek olursak; Cihazda 13 Megapiksellik odaklı birincil kamera yer alıyor. Ona 8 Megapiksellik geniş açılı kamera eşlik ediyor. Cihazın ön yüzünde yer alan kamera ise selfie kamerası olup 86 derece görüş alanı ve sabit odaklaması bulunuyor.

Dört mikrofon ve altı hoparlör ile beraber gelen tablet modeli görevler arasında hızlı geçiş yapmak için sezgisel hareketleri etkinleştirme imkanı sunuyor. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunan tablette 8300 mAh büyüklüğünde batarya bulunuyor. Yani ürün zayıf yapısına ve iddialı ekran gövde oranına rağmen büyük bir batarya konumlandırmayı başarıyor.

Yazılımsal olarak HarmonyOS 3 işletim sistemiyle çalışmakta olan MatePad Pro 11 modeli gerek inceliği gerek özellikleri ile dikkat çeken tablet modellerinden biri olarak öne çıkıyor. Avrupa pazarı için tanıtılan tabletin rakiplerine göre ne gibi farklılıklar sunacağı hususu merak ediliyor.

(Visited 4 times, 1 visits today)