Huawei markasının yeni tablet cihazının tanıtımı gerçekleştirilmiş durumda. MatePad C7 tabletine dair özellikler resmen belli oldu.

Günümüzün önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup daha çok akıllı telefon kategorisinden bilinen bir marka olmasına karşın aynı zamanda tablet modeli üzerinde de çalışma sergiliyor ve yeni tablet cihazı olan MatePad C7 modelini resmen tanıttı. Böylece tablete ilişkin olarak detaylar belli oldu.

MatePad C7 isimli yeni tablet modeli sahip olduğu özelliklerle dikkat çekebilecek cinsten bir ürün. Cihaz daha çok iş odaklı bir tablet modeli olup performans olarak ise üst düzey özellikler sunmayı başarıyor.

MatePad C7 Özellikleri

Huawei MatePad C7 tabletinin ekranı 16 : 10 en boy oranında olup IPS LCD panel yapısına sahip. Cihazın ekranı 10.95 inç büyüklüğünde ve 120 Hz yenileme hızı bulunuyor. Ürünün ekranının çözünürlüğü ise 2560 x 1600 piksel olmakal beraber cihaz 275 ppi piksel yoğunluğu ve DCI P3 renk gamı desteği sunmaktadır.

İkinci nesil Huawei M Pencil desteklemekte olan tablet modelinin genişletilmiş ekran, bölünmüş ekran gibi özellikleri bulunmaktadır. Bunun yanında ürün ekran yansıtma fonksiyonu da sunmaktadır.

Yonga seti olarak Qualcomm tarafından geliştirilmiş olan Snapdragon 865 ile çalışmakta olan tablet modelinin 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı seçenekleri bulunmaktadır. 7250 mAh büyüklüğünde bataryası olan tablet modeli 22.5 W desteklemektedir. Tablet kullanıcılara uzun bir kullanım süresi sunmakla beraber cihazın arka kamerası 13 MP çekim yapmaktadır ve ön kamerası ise 8 Megapiksellik çekim yeteneğine sahiptir. Kamera konusunda standart bir deneyim sunan ürün batarya ve diğer özellikler bakımından ise genel itibariyle iddialı seçeneklerden biri olarak gözükmektedir.

Dörtlü hoparlör ve yüz tanıma kilidi bulunmakta olan ürün mat gri renk seçeneğiyle piyasaya sürülecektir.

(Visited 4 times, 1 visits today)