Bu yazımızda hile engelleme yazılımlarından biri olan Easy Anti Cheat’i kaldırmakla ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz.

Çoklu oyuncu modu bulunmakta olan video oyunlarında hileyi engellemek için geliştirilmiş olan programlardan Easy Anti Cheat, Epic Games eliyle gelen bir araçtır. Bu aracı kaldırmak için aşağıdaki adımlara başvurulabilir.

Easy Anti Cheat Kaldırma Adımları:

İlk olarak “Program Files (x86) > EasyAntiCheat” yolunu takip ediniz. Kurulum dosyasının üzerine iki kez tıklayınız. Sol alt kısımda yer almakta olan Uninstall seçeneğine tıklayınız. Böylece Easy Anti Cheat programını kaldırabilirsiniz. Ancak EAC video oyunlarıyla beraber geldiğinden onu kullanmayı zorunlu tutan oyunlar bulunabilir. Yine de bu programı kaldırmayarak oyun oynamanız gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Daha doğrusu oyunları oynamayı sürdürmek için bu yazılımı kaldırmamak gereksede eğer çoklu oyuncu modunu zaten oynamıyorsanız bu programı bilgisayarınızda tutarak çalıştırmak zournda değilsiniz.

Easy Anti Cheat Kurulu Değil Hatasını Giderme

Programı kaldırmanızın ardından oynamak istediğiniz oyunda Easy Anti Cheat Kurulu Değil hatasını alıyorsanız programı kaldırınız ve tekrar indiriniz. Oyunu silip yeniden yüklediğiniz zaman sorunu giderebilirsiniz. Bunun yanında bazen oyunu silip yeniden yüklemek de gerekebilmektedir. Zaten anti hile yazılımı oyunla beraber yükleneceği için herhangi bir sorun yaşamadan tekrar aktif edilmesi söz konusu olacaktır.

Eğer uyguladığınız bu yöntemler size herhangi bir sonuç vermez ise sorun virüsten koruma yazılımından kaynaklanabilmektedir çünkü anti hile yazılımlarının her ne kadar olumlu bir amacı bulunsada bazen antivirüs programları onları zararlı yazılım olarak algılayabiliyor. Bu yüzden bir antivirüs programı kullanmakta iseniz geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyebilir, sorun düzelmezse antivirüs programları içinden seçim yaparak mevcut zararlı yazılımını değiştirme yoluna gidebilirsiniz yani Easy Anti Cheat programını antivirüs programınızdan zararlılar listesinden çıkarabilirsiniz. Konuyla ilgili aşağıdaki yorum bölümünden fikirlerinizi iletebilirsiniz.

(Visited 28 times, 1 visits today)