Bu içeriğimizde mutlaka tekrar yapılması gereken video oyunlarına değiniyoruz. İşte o oyunlar…

Video oyunu dünyası giderek daha büyük bir hale geliyor ve aslına bakarsanız günümüzde pek çok oyun oldukça eskidi ve video oyunu alanında büyük bir arşiv de oluştu. Bu bağlamda Remake denilen , eski ve artık yenilenmesi gereken oyunların yenilenmiş hallerininin sunulabildiğini biliyoruz. Bu bağlamda mutlaka tekrar yapılması gereken video oyunları bulunuyor.

Bloodborne

PlayStation 4 konsolu için özel olarak çıkmış olan bir video oyunu olan Bloodborne yapımının yenilenerek PlayStation 5 ve PC platformu için duyurulması beklenmekte. Özellikle PC tarafına gelmesi büyük bir merakla beklenmekte olan oyunu bir gün PC platformunda görüp göremeyeceğimizi biz de oldukça merak ediyoruz.

Dante’s Inferno

Hack & Slash kategorisindeki iddialı oyunlardan biri olup PC platformunda maalesef yer almamaktadır. Xbox Game Pass’in konsol kütüphanesinde yer alan video oyunu oyunculara hem eski günleri yaşatmakta hem de farklı bir deneyim sunmaktadır. Günümüzde yenilenmesi gereken video oyunlarından biri olarak öne çıkmaktadır.

Fallout : New Vegas

Bathesda’nın adeta şaheseri olan bu oyun uzun yıllar önce piyasaya sürüldü ve günümüzde artık yenilenmesi gerekiyor. Fallout : New Vegas günümüzde mod desteği ile büyük talep görmekte olup, yenilenerek tekrar oynanması gereken ve oynamayan oyuncuların da en az bir kere muhakkak oynaması gereken bir oyun.

Half Life

Valve tarafından sunulan bu oyun, video oyunu dünyasındaki en meşhur yapımlardan biri olarak biliniyor. Ancak Half Life oyununun yenilenmiş sürümüne dair yakın zamanda herhangi bir duyuru beklemiyoruz. Hatta yeni oyuna dair de gelişmeler bulunmadığından çok da ümitli olmamakta yarar var diye düşünüyoruz.

Assassin’s Creed

İlk oyunu ile oyuncuların dikkatini çeken ancak asıl altın vuruşunu ikinci oyunu ile yapan Assassin’s Creed serisinin ilk oyununu oynayarak Altair’in başından geçenleri tekrar deneyimlemeniz gerektiğini düşünüyoruz.

(Visited 5 times, 1 visits today)