Teknoloji markalarından Sony, iki Walkman modelinin tanıtımını yaptı. Böylece iki ürünün de detayları belli oldu.

Popüler teknoloji şirketlerinden Sony, Walkman modellerini bırakmıyor. Walkman markası dahilinde yeni modellerinin tanıtımını gerçekleştirmiş durumda.

Sony tarafından Walkman NW-A306 ve Walkman NW-ZX707 modellerinin tanıtımı gerçekleştirildi. 44 yıl önce 1979 yılında Sony Walkman TPS-L2 ile başlayan macera bu bağlamda devam ediyor.

Günümüzde akıllı telefonlar son derece yaygın durumda olup bu yüzden müzik çalar cihazlarının kullanım oranları son derece düştü. Sony’nin Walkman markası dahilindeki modelleri de eskiden çok tutuluyordu. Günümüzde pazarın iyice daraldığı bilinsede Sony yeni Walkman modellerini tanıtmaktan çekinmedi.

Walkman NW-A306

Tanıtılan modellerden ilki NW-A306 isimli Walkman cihazı olup ürünün 3.6 inç büyüklüğünde ekranı ve 60 Hz tazeleme hızı bulunmaktadır. Cihazda LCD panel 1280x720p dokunmatik LCD ekran bulunmaktadır. 32 GB depolama alanı bulunan ürün Bluetooth 5 ve Wi-Fi 802.11AC için destek sağlamaktadır. Yüksek çözünürlüklü ses desteği sağlamaktadır ve ses bozulmasını minimum düzeyde tutan S-Master HX Digital Amp platformundan yararlanmaktadır. Bunun yanında yapay zeka destekli ODSEE Ultimate motoru ile de sesleri iyileştirmektedir.

Walkman NW-ZX707

Android 12 işletim sistemine sahip olan modelin ekranı 5 inç büyüklüğündedir ve 64 GB depolama alanı bulunmaktadır. Diğer modelde olduğu gibi S-Master HX Digital Amp platformundan yararlanmaktadır. Bunun yanında yapay zeka destekli ODSEE Ultimate motoru ile ses performansının daha iyi olmasını mümkün hale getirmektedir. 3,5 mm jack ile beraber bazı üst düzey ses ekipmanları tarafından kullanılan 4,4 mm “dengeli” ses jakı yer almakta olan ürünün nasıl bir satış performansı sergileyeceği merak edilmektedir.

Çıkış Tarihi ve Fiyatlar

İki müzik çalar cihazı da Şubat ayı içerisinde piyasaya sürülecek olup, Walkman NW-A306 için belirlenen fiyat 399 Euro iken Walkman NW-ZX707 için ise yaklaşık 800 Euro olarak belirlendi ve bu bağlamda iki ürün arasında çok büyük bir fark bulunuyor.

(Visited 4 times, 1 visits today)