Steampunk esintilerine sahip olan 5 video oyununa değiniyoruz. İşte 5 Steampunk oyunu…

Eğer şu sıralar Steampunk esintilerine sahip olan iddialı oyun arıyorsanız şimdi bahsedeceğimiz 5 oyun içerisinden eçeim yaparak keyifli bir Steampunk deneyimi yaşayabilirsiniz.

Steampunk esintilerine sahip olan başarılı 5 video oyunu:

Bioshock

Steampunk temasına sahip olan en iyi oyunlardan biridir. Hem bulutların üzerinde hem de su altında evrenleri keşfettiğiniz oyunda bu evrenlerde hayatta kalma mücadeleleri veriyor, amacınız uğruna öldürüyor ve görevlerinizi tamamlamaya çalışıyorsunuz. Hikaye açısından da güçlü bir oyun olan BioShock, günümüzde yenilenen sürümleri ile hala popülerliğini koruyan oyunlar arasındadır.

Dishonored 2

Dishonored 2 yapımı Steampunk temasında tercih edilebilecek olan iddialı seçeneklerden biri olarak öne çıkmaktadır. Güçlü bir hikaye ve oynanışı bulunan oyun aksiyon ile gizlilik elementlerini çok iyi muhafaza etmektedir. Bu bağlamda herkesin oynaması gereken yapımlardan biri olarak önerebiliriz.

Steamworld Dig 2

Steampunk estetiğini Metroidvania türü ile buluşturan bir video oyunudur. İlgi çekici bir oynanış yapısı bulunmaktadır. Renkli bir dünyaya sahip olan oyun, bu sayede Steampunk türünün karanlık tonunun tersine renkli bir evren sunmaktadır. Bu bağlamda farklı bir Steampunk deneyimi yaşamak isteyen oyuncularca tercih edilebilir bir yapımdır.

Frostpunk

Bir koloni inşa etme oyunu olan Frostpunk aynı zamanda hayatta kalma oyunudur. Steampunk estetiğini soğuk ve kar ile harmanlamakta olan bu yapım depresif ve karanlık bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkmaktadır. Bir avuç insanı yöneterek başlattığınız oyunda kaynak bulmak, ısınmak, keşif yapmak zorundasınız ve ne olursa olsun ekibinizi yaşatmalısınız.

Thief

Tam anlamıyla bir Steampunk olmasada iyi bir hırsızlık oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Karanlık bir evrene sahip olan oyunda gizlilik unsurları çok önemlidir. Birinci şahıs bakış açısıyla oynadığınız oyun aynı zamanda eni iyi hırsızlık oyunlarından biri olarak öne çıkmaktadır.

(Visited 5 times, 1 visits today)