En çok kullanılan video izleme platformlarından YouTube üzerinden istenmeyen kanalların nasıl engellenebileceğine ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz.

YouTube hali hazırda en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri ve dünya üzerinde en fazla vakit geçirilen site olarak biliniyor. YouTube üzerinde irili ufaklı çok sayıda video ve haliyle kanal bulunuyor. Bu kanallardan bazıları sizi rahatsız ediyor olabilir. Özellikle sevmediğiniz kanalların sürekli olarak size önerilmesi durumu ile karşı karşıya kalıyorsanız istenmeyen kanalları engelleme yoluna başvurabilirsiniz.

Üçüncü taraf ile engelleme yöntemi

Google Chrome tarayıcınıza Video Blocker uygulamasını dahil ediniz. Ardından engellenmek istediğiniz kanalın herhangi bir videosunun üzerine gelip sağ tuşa tıklayın. Sonra da Block Video From This Channel’i seçin. Böylece kanalla videolar artık görünmez.

Üçüncü taraf olmadan engelleme yöntemi:

YouTube kanal engellemeyi mobil cihazlarda yapmak adına ilk olarak YouTube üzerinde oturum açınız. Sonrasında da Etkinlik sekmesine geliniz ve Bildirimler ekranına geçiş yapınız. Sonrasında Paylaşılanlar sekmesine girip Kişileri Görüntüle üzerine tıklayınız. Bir Kişi yazısını seçip ekranın altında yer alan küçük pencereden Engelle butonuna tıklayınız.

Masaüstü cihazlarda aynı işlemleri uygulamak için;

YouTube internet sitesine giriş yapın . Kanal sayfalarına girin. Engellemek istediğiniz kanalı açın. Hakkında kısmına girin ve sonrasında Bayrak simgesine tıklayın. Kullanıcı Engelle ‘yi seçin. Ardından Gönder’e tıklayın. Böylece şileminiz tamamlanacaktır.

Uyguladığınız bu işlemlerle engellemiş olduğunuz kullanıcılara mesaj gönderme ve videolarına yorum yapma gibi işlemlerini artık gerçekleştiremeyeceğinizi de ifade edelim.

Engel Kaldırma Yöntemi:

Engellemiş olduğunuz bir kanalın engelini kaldırmak için: Google Etkinliğim sayfasına girin. Diğer Etkinlik alanına tıklayın. İlgilenmiyorum geri bildiriminin altındaki Sil sekmesine basın. Onay vermek için tekrar Sil’e basın. Böylece engellemiş olduğunuz YouTube kanallarını engelleme işlemlerini artık geri almış olursunuz ve tümüne tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

(Visited 11 times, 1 visits today)