Stranger Things, Netflix üzerinde beğenilen dizilerden biri ve bilim kurgu ile fantastik türde tercih edebileceğiniz bir yapım olup, bu yazımızda Stranger Things benzeri kaliteli dizilere değiniyoruz.

Sürükleyici yapımlardan Stranger Things, sevilen Netflix dizilerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Eğer diziyi izleyip beğendiyseniz sizin için ona benzeyen diğer dizilerden bahsedeceğiz:

Dark

Pek çok çocuğun gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğu Dark dizisi dört aileyi konu almakta olup, dizi toplam üç sezondan oluşmaktadır. Karanlık bir atmosferi bulunan dizinin dikkat çekiç bir hikaye anlatımı bulunmaktadır.

I Am Not Okay With This

Doğaüstü güçleri bulunmakta olan bir genç kızı konu almakta olan dizide yakın zaman önce kaybetmiş oluğu babasının yasını tutan karakterimizin güçleri ortaya çıkmaya başlayınca Stanley ile arkadaş olmaktadır ve bir yandan da süper güçlerini kontrol altında tutmaya, bir yandan da yakın dostuna duyduğu karşılıksız aşkla baş etmeye çalışmaktadır.

Paradise (Paraiso)

İspanyol dizi Paradise’da 15 yaşında olan üç genç kız bir gece kulübünden gizemli bir şekilde kaybolmaktadır. Kızların erkek kardeşi olan Javi de onları bulabilmek için en iyi iki arkadaşı ve okulun haşin çocuğuyla bir araya gelmekte ve üç kızın nerede olduğunu araştırmaktalardır.

The Society

Silverpoint

Dizi tıpkı Stranger Things dizisindeki ekip gibi araştırma ruhu bulunan bir grup küçük çocuğun maceralarını konu edinmektedir. 23 yaşında ormanda kaybolmuş olan dört genci aramakta olan ana kahramanlarımız paranormal bir fenomene rastlamaktadır ve sonrasında bazı gizemli olaylar meydana gelmektedir.

The Society

Fantastik, gizem, bilim kurgu dolu bir hikayesi bulunmakta olan The Society dizisi bir gençlik dizisi olup uzun bir kamp gezisinden sonra eve dönen bir grup lise öğrencisinin başından geçenleri konu ediniyor.

(Visited 9 times, 1 visits today)