Bu içeriğimizde Apple’ın iPhone cihazlarında parola yöneticisini nasıl değiştirebileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte konuyla ilgili olarak detaylar…

Akıllı telefon dünyasında en sevilen serilerden biri olan iPhone serisinin kendisine has özellikleri genel olarak beğenilmekte olup, iPhone akıllı telefonlarda pek çok fonksiyon bulunuyor ve dahili parola yöneticisi fonksiyonu da bunlardan biri.

iPhone üzerinde şifrelerinizi otomatik bir şekilde doldurarak kolaylık sağlayabileceğiniz parola yöneticisi uygulamasını kullanmanız sizden istenmekte ancak dilerseniz bunu değiştirebiliyorsunuz.

iPhone üzerinde bir hesap oluşturduğunuzda ve oturum açtığınızda kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısı veya akıllı telefonunuz bu bilgileri Parola Yöneticisi uygulamasına kaydetmenizi istemekte. Bu kaydetme işlemini yaptığınız zaman hesap bilgileriniz ve şifreniz şifre yöneticisine gönderilmekte olup tekrar hesabınıza giriş yapmak istediğiniz zaman bilgilerinizi otomatik olarak girmekte ve size zaman kazandırmaktadır.

Bazı kullanıcılar varsayılan olarak kullanılan para yöneticisinden yararlanmak yerine Google Şifre Yöneticisi, LastPass gibi popüler üçüncü parti yöneticilere güvenebiliyor. Bu gibi durumlarda iPhone cihazlarında bulunan şifre yöneticisini değiştirebilirsiniz. Ancak bu işleme başlamadan önce şifre yöneticisinin otomatik doldurma işlemini desteklediğinden emin olmalısınız. Bazen kullanmış olduğunuz yöneticiler otomatik dolduramaya elverişli olmadığından sorun yaşanabiliyor.

Başlayalım:

İlk olarak Ayarlar uygulamasını açınız. Ardından Parolalar seçeneğini seçiniz. Açılan sayfada kimliğinizi doğrulayıp sonrasında da parola seçeneklerini seçiniz.
Otomatik Doldurma bölümüne giriniz ve tercih ettiğiniz yöneticinin seçimini yapınız. Böylece seçmiş olduğunuz yönetici ile beraber artık hesap girişlerinizi otomatik bir şekilde gerçekleştirmeniz ve böylece  hızlı bir şekilde giriş gerçekleştirebilmeniz mümkün hale gelecektir.

Otomatik doldurma fonksiyonu iCloud senkronizasyonu ile daha basit bir hale gelebilmekte olup, Apple ekosistemini aktif bir şekilde kullanmakta iseniz varsayılan işler yöneticisinin aslında işinize daha fazla yarayabileceğini göz önünde buldurmanızı tavsiye ederiz.

(Visited 4 times, 1 visits today)