Dizi ve film platformlarından Disney+ ile ilgili olarak büyük bir zam haberiyle karşınızdayız. Disney+ üyelik ücretlerine muazzam zamlar yapıldı. İşte habere dair detaylar…

Dijital yayın platformları son zamanlarda epey revaçta ve sayıları giderek artıyor. İlk olarak Netflix platformunun popülerleşmesinden sonra pek çok farklı platform daha ülkemizde popüler hale gelmeye başladı. Örneğin Exxen, Amazon Prime, Disney+ gibi platformlar kendisini gösterdi ve son zamanlarda özellikle Disney+ tarafından yapılan hamleler izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarsada uygulanan yeni zam kullanıcıları üzecek gibi duruyor.

Çevrimiçi olarak dizi ve film izleyebildiğiniz Disney+ platformunun üyelik ücretlerine yönelik olarak büyük bir zam uygulanmış durumda. Disney+ tarafından yapılan açıklamada fiyatlara yönelik olarak güncelleme yapıldığı duyuruldu. Bu bağlamda Disney + hizmetiyle ilgili olarak çok büyük bir zam yapıldı.

Fiyatlar neredeyse iki kat arttı !

Star Wars, Pixar, National Geographic, Marvel gibi büyük çaplı yayıncıların içerikleri başta olmak üzere sayısız içeriğe yer veren Disney+ aboneliği bu zamana kadar Türkiye’de aylık olarak 34,99 TL ücret, yıllık olarak da 349,00 TL ücret ödenerek satın alınabilmekteydi ancak şimdi fiyatlar neredeyse iki kat arttı. Açıklanan yeni fiyatlar aylık abonelik ücretinin 64,99 TL olduğu yönünde olup yıllık abonelik ücreti ise 649,90 TL’ye yükselmiş durumda.

Zam oranı %85,74 olup, bu muazzam fark son derece dikkat çekiyor. Söz konusu zammın an itibariyle geçerli olduğunu da belirtelim. Ancak daha önceden abonelik almış olan tüketicilerin daha karlı olduğunu çünkü aynı fiyatlardan Disney + kullanmayı sürdüreceğini, abonelik ücretlerinin yenilenmesi sürecine kadar avantajlı olduklarını belirtmek gerekiyor. Ancak nihai olarak onlar da ilerleyen süreçte oldukça zamlı bir şekilde paket yenilemesi yapmış olacaklar. Fiyatların ne kadar süre bu şekilde kalacağı konusu da belirsiz olup ilerleyen süreçte sürpriz yeni zamlar da ortaya çıkabilir.

(Visited 40 times, 1 visits today)