Disney+ platformunun uzun bir süredir Türkiye’de aktif olacağı konuşulsada bu gerçekleşmemişti ve en sonunda uygulamanın Türkiye’ye geleceği resmi olarak duyurulmuştu. Platform 14 Haziran günü Türkiye’de kullanıma sunulacak.

Günümüzde dijital yayın platformları son derece yaygın bir hale geldi. Gerek televizyonlardan, gerek bilgisayarlardan gerekse akıllı telefonlardan erişim sağlanarak üyelik sayesinde içeriklerden yararlanabildiğiniz dijital yayınlar arasından Disney Plus’ın son zamanlardaki aktiviteleri özellikle dikkat çekiyor.

Disney+ platformunun büyük pazarlardan biri olarak kabul edilen Türkiye’de aktif hale gelmesi beklenmekteydi ve bu 14 Haziran günü gerçekleşecek. Aynı zamanda Disney Plus ile ilgili merak edilmekte olan bazı soruların yanıtları da belli olmuş durumda. İşte Disney Plus’ın çıkmasına ramak kala bilmeniz gerekenler:

Disney+ aynı anda kaç kişi tarafından kullanılabilecek?

Disney+ resmi sitesindeki bilgilendirmeye göre Disney+ üyeliği ile en fazla 7 farklı profil oluşturulabilmekte ve aynı anda en fazla 4 kişi izleyebilmekte. Bunun yanında aynı anda en fazla 4 farklı yerden izlenmesine imkan tanınmakta. Yabancılarla profil paylaşımına ise izin verilmemekte. Şirket böyle bir paylaşımı farkettiğinde üyeliğinizi askıya alabilmekte.

Birden fazla cihaza indirilebilir mi?

Disney+ uygulamasını kullanıcılar dilerlerse 10 farklı cihaza kadar indirebilirler. Aynı zamanda dizi, film indirmelerini 10 farklı cihazda yapabilirler. İndirme sayısına yönelik herhangi bir sınır da bulunmamaktadır.

GroupWatch nedir?

Disney+’nın GroupWatch özelliği, alt farklı Disney+ kullanıcısının aynı içeriği eşzamanlı olarak seyretmesine imkan tanımaktadır. Bu durum özellikle dostlarınızla sanal izleme partileri yapacağınız zaman işe yarıyor. GroupWatch sırasında seyrederken emojileriniz ile grup halinde iletişime geçebiliyor ve aynı zamanda chat alanından birbirinizle sohbet edebiliyorsunuz. Ancak GropWatch özelliğini kullanmak isteyen katılımcıların da aktif bir Disney+ üyeliğinin bulunması gerektiğinin altını çizelim. Artık ülkemizde çıkmasına çok az bir süre kalan Disney+’nin Netflix’e ciddi bir rakip olması bekleniyor.

(Visited 10 times, 1 visits today)