Twitter’a pek çok sosyal medya platformunda daha olan bir özellik geliyor. Artık tweet atarken görmesini istediğiniz kişileri kendiniz belirleyebileceksiniz.

Günümüzde Facebook, WhatsApp gibi platformlarda bir paylaşımda bulunurken paylaşımın görünmesini istediğiniz kişileri kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Örneğin WhatsApp üzerinde durum paylaşımı yaparken görmesini istemediğiniz kişiler var ise ve rehberinizde duruyorlar ise ona göre bir ayarlama yapabiliyorsunuz. Instagram üzerinde de kullanıcılara benzer bir fonksiyon olan “Yakın Arkadaşlar” özelliği sunulmakta olup, şimdi aynı fonksiyonların Twitter için de geçerli olduğu bilgisine ulaşıldı.

Twitter platformunda şirketin Circle ismini verdiği ve Türkçeye “Çevreler” olarak çevrilebilecek olan bir fonksiyon dahil ediliyor. Söz konusu yeni özellik kapsamında kullanıcılar tweetlerini görmesini istediği kişileri özel olarak seçme imkanına sahip olacak. Twitter kullanıcıları bir süredir Tweet Düzenleme özelliğinin fonksiyona dahil edilmesini sabırsızlıkla beklerken, Elmon Musk tarafından yapılan anket sonrasında düzenleme özelliğinin geleceği haberleri de hız kazanmıştı ve çok geçmeden özelliğe dair ilk görüntülere de yer verilmişti. Çok beklenen bu özelliğin ardından Twitter, bu sefer de sınırlı sayıda kullanıcıya Çevreler özelliğini açmış durumda ve bu özelliğin yakın zamanda twitter üzerinde aktif hale getirilerek herkesi kapsaması bekleniyor.

Çevreler Fonksiyonu

Tweet düzenleme hamlesinin ardından gelen çevreler hamlesi, sınırlı sayıda kullanıcıya açıldı ve şu an test aşamasında. Kullanıcının tweetlerini seçmiş olduğu kişilerin görmesine imkan tanıyor. Eklenen yeni özellik sayesinde tweetlerinizi görüntülemesine izi verdiğiniz kullanıcılar dışındaki takipçilerinizin akışına tweetlerini düşmeyecek olup, kişi seçme sayısının da belirlendiğini, bu sayının şu an için 150 olarak sınırlandırılmış olduğunu belirtelim. Zaman içerisinde bu özelliğin kendi içerisinde yeni fonksiyonlar kazandığını ve değişikliklere uğradığını da görebiliriz. Habere ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

(Visited 14 times, 1 visits today)