Samsung’un Galaxy A53 5G isimli akıllı telefonunu satın alma niyetinde olan okurlarımız için güzel bir haberimiz var: A53 5G Türkiye’de daha uygun bir fiyattan satılmaya başlandı.

Akıllı telefon alanında en popüler markalardan biri olan Samsung, Galaxy A53 5G akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Orta segment için piyasaya sürülen akıllı telefon ülkemiz pazarında da satışa sunulmuştu ancak ilk çıktığında yüksek fiyatı nedeniyle kullanıcıların biraz uzak durduğu bir model olmuştu.

Galaxy A53 5G Türkiye’ye geldiğinde fiyatı 8.699,00 TL idi. Bu fiyattan ülkemize giriş yapan telefon ardından fiyat tarafında daha makul seviyelere inmeye başladı. Telefonun yeni fiyatı ise 7.200 TL seviyelerine kadar indi. Böylece Galaxy A53 5G akıllı telefonu ülkemizde 1500 TL kadar azımsanamayacak seviyede inmiş durumda. Fiyat tarafında son günlerde düşüşe geçen Galaxy A53 5G, enflasyonun bariz olarak hissedildiği şu dönemde tercih edilebilecek fiyat performans telefonlarından biri haline gelmiş oldu.

Galaxy A53 5G Teknik Özelliklerini Hatırlayalım

Samsung’un Galaxy A53 5G modelinin ekranı 6.5 inç büyüklüğünde ve cihazda 120 Hz tazeleme hızı desteği bulunmakta. AMOLED ekran yer almakta olan modelde Exynos 1280 yonga seti kullanılıyor. Cihaz yazılım olarak ise Android 12 tabanlı One UI 4.1 sürümünü kullanıyor. 5000 mAh büyüklüğe sahip olan cihazın bataryası hızlı şarj destekliyor.

Galaxy A53 5G modeli kamera özellikleri bakımından da iddialı bir model. Cihazın OIS destekli arak kamerası bulunuyor. Telefonun ana lensi 64 MP olup ona 12 MP ultra geniş açılı kamera, 5 MP makro kamera ve 5 MP derinlik sensörü eşlik ediyor. Telefonun ön yüzünde ise 32 MP selfie kamerası bulunuyor. Akıllı telefonda IP67 sertifikasına yer verilmekte olup cihaz stereo hoparlör kullanıyor ve böylece ses deneyimi bakımından da kullanıcıları tatmin edebilecek bir model olarak öne çıkıyor.

(Visited 11 times, 1 visits today)