Alt yazı hazırlamak isteyenler için etkileyici ve alanında popüler olan alt yazı programlarının hangileri olduğuna değiniyoruz. İşte alt yazı programları…

Günümüzde ücretsiz bir şekilde alt yazı hazırlamanıza imkan tanımakta olan çeşitli programlar bulunmakta olup, kendi hazırladığınız videolarda alt yazı kullanmak istemekteyseniz şimdi bahsedeceğimiz programlardan yararlanarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Subtitle Workshop

Bu programın sahip olduğu en büyük avantaj bütün alt yazı formatları için destek sunmasıdır. Hem ücretsiz hem de basit bir kullanımı bulunan, bunun yanı sıra sade arayüz sunan popüler bir alt yazı hazırlama programıdır. Özellikler bakımından kullanıcıyı tatmin edebilecek bir program olduğu da rahatlıkla söylenebilir.

Subtitle Edit

Alt yazı eklemek istediğiniz dizi, film gibi içeriklerde veya herhangi bir video dosyasında gerçek zamanlı bir biçimde görüntüleme yapmanızı sağlayan popüler bir alt yazı programıdır. En büyük avantajı ise Google Çeviri aracıyla entegre bir şekilde çalışarak birden fazla dilde alt yazı hazırlamanıza imkan sağlıyor olmasıdır.

Open Subtitle Editor

Hem ücretsiz hem de kaliteli bir alt yazı düzenleme programı arıyor iseniz o halde Open Subtitle Editor programından yararlanabilirsiniz. Video dosyaları ile alt yazıları aynı anda görüntülemenize ve hızlıca hazırlayıp düzenlemenize imkan sağlamaktadır.

3D Subtitler

Bu program ile üç boyutlu filmler için srt dosya uzantılı ayt yazıları, idx / sup uzantısına sahip olan alt yazılara dönüştürmeniz mümkün olmaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü bulunan uygulama piyasada alanındaki en iyi uygulamalardan biri olarak biliniyor. Güçlü bir alt yazı dönüştürücü arayanlar tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

Aegisub

Video dosyası ile alt yazıyı kolayca görmek, aynı ekran üzerinde düzenlemeyi sağlamakta olan Aegisub isimli yazılım ile film ve dizilere alt yazı hazırlayabilirsiniz veya elinizde bulunan alt yazıları çeşitli sebeplerle düzenleyebilirsiniz. Bu hususta kullanabileceğiniz başarılı ücretsiz programlardan biridir.

VisualSubSync

Sade bir arayüzü bulunmakta olan alt yazı programı, SRT ve SSA / ASS alt yazı biçimleri için destek sunmasıyla da öne çıkmaktadır. Alt yazı ekleme işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirilmesine imkan tanımakta olan etkileyici bir programdır.

(Visited 6 times, 1 visits today)