Bu içeriğimizde sahip olduğu hikayesiyle size ilham verebilecek ve girişimci ruhunuzu ortaya çıkarabilecek olan filmlere değiniyoruz.

İş hayatına yeni başlayanların kendilerini geliştirmesine yardımcı olabilen girişimcilik filmleri, başarılı olan girişimcilerin hikayelerini, başından geçenleri anlatmakta ve motivasyonlarının yükseltilmesine yardımcı olmaktadır. Peki bu hususta öne çıkan filmler hangileridir? Yazımızda sizler için değindik.

Chef

Samimi bir hikaye yapısıyla dikkat çeken Chef filminin yönetmenliğini Jon Favreau üstleniyor. Aynı isim başrol olarak da filmde görev alıyor. Hem duygusal hem de eğlenceli bir komedi drama filmi olan Chef, zengin girişimcilerin sıradan hayatlarından çıkarak bir yemek kamyonu kurarak ülkeyi dolaşmaya başlamasını konu ediniyor.

Boiler Room

Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Boiler Room’da Vin Diesel, Nia Long, Giovanni Ribisi gibi isimler yer alıyor. En baştan nasıl zengin olunur konusuna cevap vermekte olan film, satış alanında yeni şeyler keşfetmek isteyenlere yönelik olarak oldukça iyi bir ilham kaynağı konumunda.

Moneyball

Filmde gerçek bir hikayeden esinlenilen olaylar yer alıyor. Özellikle spor ile ilgilenen kişilerin Moneyball isimli filmi izlemesi gerekiyor. Film aynı zamanda pek çok girişimci için yeni bir motivasyon kaynağı olabilecek bir yapıdadır. Brad Pitt, Jonah Hill, Philip Seymour Hoffman gibi başarılı isimlerin oynadığı film, biyografik filmler arasında yıldız gibi parlıyor.

The Aviator

En İyi Film dahil olmak üzere 11 alanda Akademi Ödülü’ne aday gösterilen ve 5 Oscar kazanmış olan The Aviator filminin başrolünde Leonardo Di Caprio oynuyor. Hem olay örgüsü hem de oyuncu kadrosu ile dikkat çekmeyi başaran film, kostüm tasarımları ve sinematografisiyle de oldukça beğenilen yapımlar arasında yer alıyor.

The Social Network

Sosyal medya girişimine odaklanan bu filmde Facebook’un nasıl kurulduğu ve nasıl yükseldiği gösteriliyor. Girişimciliğin arkasındaki psikoloji ve sosyal ilişkileri de ele alan film, Facebook’un ortaya çıkmasını sağlayan dönüm noktalarına ve ticari – kişisel çatışmalara odaklanıyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)