Paradox Interactive, Cities: Skylines Remastered sürümünün duyurusunu yaptı. Söz konusu sürüm yeni nesil konsollar için sunulacak.

Şehir kurma ve yönetimi hususunda çok popüler bir oyun olduğu bilinen Cities: Skylines, oyuncular için yıllardır hizmet ediyor. Paradox Interactive eliyle gelen video oyunu, son zamanlarda moda olan remastered akımına kendisini kaptırmış durumda ve bu bağlamda Cities: Skylines Remastered versiyonu yeni nesil konsollar için çıkıyor. Oyun Xbox Series X, Xbox Series X ve PlayStation 5 platformlarında kendisini gösterecek.

Oyunun yenilenen sürümünün çıkacağına dair duyuru bizzat Paradox tarafından yapıldı. Bu bağlamda açıklanan verilere göre Cities : Skylines Remastered Edition versiyonu, hali hazırda zaten oyundan elinde bulunanlar için ücretsiz yükseltme seçeneği ile sunulacak. Böylece oyuna sahip olanların tekrar ücret ödeyerek en baştan satın alması gerekmeyecek. Oyunun geliştiricisi Colossal Order, Cities: Skylines Remastered sürümünde grafiğin yanı sıra pek çok değişiklik de yaptı. Peki Cities: Skylines Remastered Edition konsollar için ne gibi farklılıklar getiriyor?

Cities: Skylines Remastered Özellikleri

Yenilenen sürümün sahip olduğu en belirgin özellik önceki konsol nesillerinde verilmiş olan 9 karoluk inşa sınırının 25’e çıkarılması. Böylece oyuncuların daha geniş ve aynı zamanda daha büyük şehirlerin kurulması sağlanmış oluyor.

Oyun içerisine dahil edilen harita düzenleyici ile beraber oyuncuların tıpkı PC sürümde olduğu gibi araziyi şehirlerini oluşturmaya başlamadan önce düzenlemelerine imkan sağlanıyor. Bunun yanında nesnelerin hassas yerleşimine yönelik geliştirilenler, hızlı seçim aracı, mesafe göstergesi, hava durumu ve günün saatini değiştirmek için kontrol paneli de yenilenmiş sürüm ile beraber yeni nesle gelmektedir.

Cities: Skylines Remasterded sürümü konsollar için 40 Dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek olup, önceden sahip olanların ise herhangi bir ödeme yapmadan yükseltme uygulaması mümkün olacak.

(Visited 8 times, 1 visits today)