Bu içeriğimizde League of Legends oyununda lig atlama hususunda bilinmesi gereken unsurlara değiniyoruz. İşte League of Legends lig atlama rehberi hakkında ayrıntılar…

Riot Games tarafından geliştirilen ve 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülen League of Legends video oyunu çok oyunculu, 5v5 moba türünden bir oyun olup, çıkmasından bir süre sonra ilgiyi üzerine çekmeyi başarmış olan bir yapımdır. Çıkmasından sonra birkaç yıl içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran oyunda çeşitli modlar yer almaktadır. LoL olarak da kısaltılabilen League of Legends oyununda lig atlamak için bu yöntemleri uygulayın:

Koridor Mainleyin

Oyunda pek çok kişi yalnızca şampiyon mainlemekte olup, şampiyon banlanınca sorun oluyor. Bilmediğiniz bir karakteri oynamak zorunda kalmanız problemin temel nedeni olup, onun yerine koridor mainlediğiniz taktirde o koridorda oynanan şampiyonlara hakim olduğunuzda daha rahat bir oyun geçirmiş olursunuz.

Şampiyon Havuzunu Geniş Tutun

Oyun içerisinde elonuz altın v.b. şeklinde ise karşınızdaki kişinin CT’sini alabilirsiniz. Gümüş ve altındaysanız da bildiğiniz karakteri oynamalısınız. Mesela 15 destek karakteriniz bulunuyorsa bölük pörçük bilmek yerine birkaç şampiyonu tepeden tırnağa bilmek daha avantajlı olacaktır.

Yama Notları

Karakterler yamayla güçlendirilebilir veya zayıflatılabilir. Bu yüzden yama notlarını okuyup zayıflayanları almaktan kaçınmanız gerekiyor. Güçlenenleri aldığınız taktirde kazanma şansınız artacaktır ancak elbette bunun için karakteri de bilmek önem arz eder.

Gereksiz Atışmalardan Uzak Durun

Bazılarının LoL’e kaos oluşturmak için girdiği, kaostan beslendiği bilinmektedir. Sizin de onlara istediklerini vermemeniz gerekiyor. Stok tablosunu açarak onları susturabilir ve sizden nemalanmalarını engelleyebilirsiniz.

Totem Atın

Haritayı yapabildiğiniz kadar totemleyin ve her base attığınızda altınınız var ise kontrol totemi alın. Bunun yanında hasar kaynaklarınızı korumanız da yine önem arz etmekte olan bir husustur.

(Visited 5 times, 1 visits today)