Yeni bir rehber içeriğimizle daha sizlerleyiz. Bu içeriğimizde popüler video oyunlarından olan LOL yapımında fps ve ping değerlerini nasıl görebileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte ayrıntılar…

FPS ve ping değerlerini görebilmek oyunlarda önem arz eden bir unsurdur çünkü bu değerleri bilebilmek oyunda ne kadar akıcı bir deneyimi yaşadığınızla ilgili olarak net olarak fikir sahibi olmanıza mikan tanımaktadır. FPS değeri saniye başına düşen kare sayısı anlamına gelmemekte olup ne kadar yüksek olursa oyunda akıcılık anlamında o kadar iyidir. Ancak internetle ilişkili olan LOL gibi oyunlarda ping unsurunun da büyük önemi bulunmakta olup, ping değeri ne kadar düşük ise oyun o kadar iyi bir zeminde oynanabilir anlamına gelmektedir. Dolayısıyla hem ping hem de FPS değerlerinin gözlemlenmesi ve ona göre hareket edilmesi gerekmektedir. Peki bu LOL oyununda nasıl mümkün olmaktadır?

LOL oyununda ping ve FPS sayacını aktif hale getirme yöntemi:

Pek çok video oyununda FPS, ping gibi değerleri görebilmek için ince ayarlamalar yapmak gerekmekte ve hatta üçüncü taraf programlara ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak LOL oyununda böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. LOL’de bu değerleri sadece bir klavye kısayolu yardımıyla basitçe öğrenebilmek mümkündür. Bunun için LoL oynarken klavyenizin Ctrl + F tuş kombinasyonunu kullanmanız yeterli olmaktadır. Söz konusu klavye kombinasyonu ile FPS ve ping değerlerini görebilir, tekrar Ctrl + F tuşuna basarak değerleri deaktif hale getirebilirsiniz.

LOL Hakkında

Riot Games tarafından sunulan League of Legends oyunu daha çok kısaltması olan LoL ismiyle lanse edilmektedir. Tempo konusunda oldukça hızlı alan oyun strateji unsurlarına sahip olup tempolu ve rekabete dayalı bir oynanış sistemi sunmaktadır. Kendisine has tasarım ve oynanış yapısıyla da dikkat çekmekte olan yapımda sık sık güncellenen bir içerik sistemi bulunmaktadır. Bunun yanında canlı turnuva etkinlikleri ile sürekli olarak aktif durumda olan video oyununu her beceri seviyesinden oyuncular başında saatler harcayarak oynayabilir.

(Visited 33 times, 1 visits today)