Bu içeriğimizde Android işletim sisteminin iOS işletim sistemine nazaran sunduğu bazı avantajlara değiniyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Android işletim sistemi akıllı telefon pazarının büyük bir kısmına hakim olup, Android işletim sisteminin, iOS işletim sistemine nazaran sunduğu bazı avantajlar ve dezavantajlar bulunmaktadır. Biz bu içeriğimizde, Android’in iOS’a nazaran sunduğu belirgin bazı avantajlarından bahsedeceğiz.

Android ekosisteminin iOS’a nazaran en büyük avantajlarından birisi her bütçeye hitap eden cihazların içerisinde yaygın olarak yer almasıdır. Android işletim sistemini kullanan çok sayıda farklı marka bulunmakta olup kullanıcı böylece Android bir telefon alacağı zaman tek bir markaya bağımlı kalmaz. Birden fazla marka arasından dilediği seçimi fiyat karşılaştırmaları yaparak yapabilir. Böylece aynı donanım özelliklerine sahip farklı bir markaya daha ücret ödemek zorunda kalmaz. Aynı zamanda her zaman kişiselleştirme düzeyini esnek tutan Android, Apple’ın homojen yazılım ve donanım yapısını sağlamak için kontrolü sürekli elinde bulundurmasından rahatsız olan kullanıcılar için biçilmiş kaftan olarak öne çıkmaktadır.

Android cihazlar, iPhone cihazlara nazaran fiyat tarafında daha uygundur. Bu genel bir durum olup, bu nedenle Android işletim sistemi daha kolay elde edilebilen bir işletim sistemi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Android işletim sisteminin en iyi yanlarından birisi launcher desteği olup, bazı Android kullanıcılarının tercih sebebi olmaktadır

Android üzerinde iOS’a nazaran çok daha fazla ücretsiz uygulama ve oyun da bulunmaktadır. Play Store üzerinde çok sayıda çeşitli uygulama bulunmakta olup, uygulama d steği bakımından oldukça gelişmiştir. Android işletim sistemi görevlere erişim biçimi bakımından da gelişmiş olup, bu hususta yıllar içerisinde büyük değişiklikler sundu. Özellikle birden fazla işi aynı anda yapabilme adına çok sayıda fonksiyon sunan Android üzerinde aynı zamanda simgelerden ana menü görüntüsüne kadar pek çok unsuru tamamen zevkinize göre değiştirmenize imkan tanınmaktadır.

(Visited 20 times, 1 visits today)