Samsung markasının Galaxy A03 modeli ucuz akıllı telefon isteyenlerin imdadına yetişecek gibi gözüküyor. İşte telefona dair son haberler…

Akıllı telefon üreticilerinden Samsung, Galaxy A03 isimli bütçe dostu bir akıllı telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanmakta olup, telefonun fiyatı ve özellikleri belli olmuş durumda.

Önümüzdeki aylarda Galaxy M serisi ve A serisi dahilinde yeni ürünler piyasaya sürmesi beklenen Samsung markası, şimdi de Galaxy A03 akıllı telefonunun tanıtımını yapmış durumda.

Galaxy A03 akıllı telefonu Hindistan üzerinde 159 Dolar fiyat etiketine sahip olacak olup, Hindistan şu an akıllı telefon alanındaki en büyük Pazar olarak kabul ediliyor. Şirketin Galaxy A03 modeli kendi içerisinde iki farklı sürüm olarak satılabilecek olup, 3 GB RAM + 32 GB depolama alanı ve 4 GB RAM + 32 GB depolama alanı versiyonlarının bulunması bekleniyor. Bazı sızıntılara göre ürün 64 GB ve 128 GB depolama alanına sahip olan bir başka sürümlere de sahip olacak. Galaxy A03 akıllı telefonu ülkemizde satıldığında ise fiyatının 3000 TL seviyesinden başlamasını bekliyoruz.

Samsung Galaxy A03 özellikleri nasıl olacak?

Samsung’un giriş seviyesi için hazırladığı akıllı telefonu HD+ çözünürlüğe sahip olan LCD Infinity V ekran kullanıyor. Cihazda 1,6 GHz Sekiz Çekirdekli Unisoc SC9863A işlemci, IMG8322 GPU yer alıyor. 1 T’a kadar micro SD kart desteği bulunacak olan akıllı telefon büyük bir olasılıkla Android 11 tabanlı olarak kendisini gösterecek.

Telefonun kamera özelliklerine dair gelen bilgilere göre cihazda F/1.8 diyafram açıklığına sahip 48MP arka kamera, f/2.4 diyafram açıklığına sahip 2MP derinlik sensörü, LED flaş desteği bulunuyor. Ön kamerası ise 5 MP olup f2.2 diyafram açıklığına sahip. Cihazda batarya olarak ise 5000 mAh bataryaya yar veriliyor.

(Visited 19 times, 1 visits today)