Popüler sosyal medya uygulamalarından Snapchat üzerinde yer almakta olan Snap puanının ne olduğuna değiniyor, snap puanı hakkında bilgiler veriyoruz.

Mesajlar, videolar ve fotoğraflar göndermek için oldukça yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması Snapchat, bunun yanı sıra anılar, hikayeler, filtreler ve çıkartmalara sahip olmasıyla da dikkat çeken uygulamalardandır.

Snapchat uygulaması kullanıcılara özel bir puanlama sistemi sunmakta olup, söz konusu puanlama sistemi dahilinde snap puanları terimi ortaya çıkmaktadır. Snap puanı, kullanıcıların uygulamada ne kadar aktif olduğunu göstermekte olup, bir kullanıcının Snapchat üzerinden yapmış olduğu her işlemden puan kazanması hedeflenmektedir. Bu kapsamda uygulamaya üye olan bir kullanıcı 1 puandan başlar ve aktif olma durumuna göre puanları da yükselir.

Snap puanı ne işe yarar?

Snap puanı kazanmak başka kullanıcılarla iletişime geçip görüntü paylaşabilmek, etkinlik yapabilmek için platform içerisinde önemli bir etkiye sahip olup, böylece uygulamayı kullanan kişiler puan üzerinden birbiriyle rekabet de etmektedir. Snap puanına sahip olmak çeşitli Snap ödüllerine de kavuşmak anlamına gelmektedir. Snap puanınızı yükselterek Snap ödüllerinin kilidini açabilir, ilerlemelerinizi takip edebilirsiniz.

Snapchat puanımı nasıl öğrenirim?

Snapchat platformunda snap puanınızı öğrenebilmek için ilk olarak profil resminizin üzerine dokunun ve sonrasında isminizin altında dikdörtgen kutu içerisinde bulunan sayıya bakın. O sayı sizin Snap pauanınız olup, snap puanınızı artırmak istiyorsanız bunun için kullanabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri en popüler Snapchat kullanıcılarını takip etmek olup, aynı zamanda arkadaşlarınızın size gönderdiği görüntü ve mesajları görüntülemeniz de yine puanınızı artırmanız açısından etkili olacaktır.

Snap puanı yükseltmek için kullanılabilecek en etkili yollardan birisi hikayeye snap eklemek olup, hikayenize snap ekleyip Snapchat üzerinden daha aktif olduğunuzu gösteren Snap puanlarını kazanabilirsiniz.

(Visited 17 times, 1 visits today)