XAPK dosyalarını bilgisayarda görüntülemek için ne yapmak gerekmektedir? Yeni yazımızda bu hususa değinmekteyiz.

XAPK dosyasının ismini muhtemelen duymuşsunuzdur ancak ne işe yaradığını v.b. bilen pek bulunmamaktadır. Biz de bu yazımızda XAPK tanımına ve bilgisayarda nasıl açılabileceği konusuna sizler için değinmek istedik.

Eğer akıllı telefonunuza veya tabletinize bir uygulama veya oyun indiriyorsanız Android işletim sistemi söz konusu ise .apk veya .xapk indiriyorsunuz demektir. Bu dosya uzantılarından XAPK, Android cihazlarda kullanılmakta olan bir uygulama paketi formatı olarak işlev görmektedir. Sıradan APK dosyalarından daha fazla veriye sahip olan XAPK dosyalarında APK + OBB yer almaktadır. Dolayısıyla XAPK , uygulamanın temel iskeleti olarak kabul edebileceğimiz APK dosyasını ve aynı zamanda uygulamanın verilerinin bulunmakta olduğu OBB dosyasına sahiptir. Dolayısıyla XAPK’nın daha geniş kapsamlı olduğu söylenebilir. Peki XAPK bilgisayar üzerinde nasıl görüntülenebilmektedir?

XAPK Dosyasını Bilgisayarda Açma Adımları

İlk olarak XAPK Installer uygulamasını güvenli bir kaynak aracılığıyla bilgisayarınıza indiriniz ve ardından uygulamayı kurunuz. Uygulamayı kurduktan sonra yukarıda yer almakta olan menü içerisinden Scan SD Card yazılı seçeneğine tıklayınız. Sonrasında cihazınızda yer alan apk ve xapk uzantılı dosyalar bu bölümde listelenecektir. Söz konusu listeden seçim yaparak birini yüklemeye başlayabilirsiniz.

Bu arada APK uzantılı dosyaları çalıştırabilmek için kullanabileceğiniz popüler programlardan Bluestacks’ı önerebiliriz. Söz konusu uygulama sayesinde APK dosyalarını kolayca çalıştırabilmek mümkün olmaktadır.

Bilinmeyen Kaynak Uyarısı

Android işletim sistemi günümüzde en yaygın akıllı telefon işletim sistemi konumunda olsada ve güvenlik konusunda da başarılı bulunsada bilinmeyen kaynaklardan indirmeleri aktif hale getirmek cihazınız için ciddi sıkıntılar teşkil edebileceğinden bu sebeple bilinmeyen kaynaktan indirmeleri deaktif hale getirmenizi tavsiye etmekteyiz. Konuyla ilgili görüşleriniz ve yardım talepleriniz için hemen alt kısımda yer almakta olan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

(Visited 17 times, 1 visits today)