Bu içeriğimizde RPG alanında en başarılı olan oyunlara sizler için değiniyor, 2021 Ocak ayından 2023 Ocak ayı dönemine kadar çıkmış olan tüm oyunlar arasından en iyi RPG video oyunlarına ilişkin bilgilere yer veriyoruz.

Video oyunu dünyasında bu zamana kadar çok sayıda oyun piyasaya sürülmüş olup bunlardan bazıları hemen unutulup giderken bazıları ise köklü yer bırakmayı başardı. Peki 2021 Ocak ayından 2023 Ocak ayı dönemine kadar çıkmış olan oyunlar arasında en iyi yapımlar hangileri?

The Witcher 3

Meşhur Rivialı Geralt’ın ana karakter olduğu The Witcher 3 video oyunu, döneminde gerek grafikleri gerek oynanışı ile oyuncuları büyülemeyi başarmıştı. Oyun içerisinde yer alan Gwent isimli mini kart oyunu da son derece sevilmişti. The Witcher 3 video oyunu, diyalog seçimleri ve hikaye işleyişine etkisiyle kesinlikle RGP oyunlarında önemli bir öge oldu ve en iyilerden biri olarak gösterebiliriz.

Elden Ring

2022 yılının en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen Elden Ring yapımı, gerek grafikleri gerek oynanışıyla oyuncuları heyecanlandırmayı başaran iddialı video oyunlarından biri oldu. Hem çok beğenilen hem de son derece zorlu bir oyun olan Elden Ring, oynadıkça kendisine bağlayan ögelere sahip bir yapım.

Genshin Impact

Sağlam bir RPG deneyimi sunmakta olan video oyunu, hızlı temposu ile de dikkat çekmeyi başaran bir yapımdır. RPG deneyiminin en temel bileşenleri olan olay örgüsünü çok iyi bir şekilde yansıtmakta olan video oyunu, bu bağlamda tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır.

Cyberpunk 2077

İlk çıktığı zaman her ne kadar büyük eleştiriler ile karşı karşıya kalsada zaman içerisinde epey beğenilen bir yapım olmayı başardı. Bu oyun, The Witcher geliştiricisi olan CD Projekt RED ekibi tarafından sunulmuştur ve onun kadar olmasada en iyi RPG yapımlarından biri haline gelmiştir.

(Visited 17 times, 1 visits today)