RPG oyunları, oyun sektörünün önemli bir parçası olarak kabul edilmektedir. Bunların arasında özellikle tarihe damga vurmuş olanlar bulunmaktadır. Gelin onlara sizler için değinelim.

RPG, Role Playing Game yani rol yapma oyunu anlamına gelir. RPG yapımlar kendi içerisinde türlere ayrılmaktadır. Bazısı izometrik bakış açısına, bazısı da üçüncü şahıs bakış açısına, bazıları ise birinci şahıs kamera açısına sahiptir. Gerçek zamanlı veya sıra bazlı olabilir. Bu alt türlerin hepsinin ortak noktası yeniden oynanabilirlik ve role bürünme hususunda öne çıkmalarıdır.

Divinity: Original Sin 2 Definitive Edition

2018 yılında çıkan bu oyun detaylı ve iddialı yapımlardan biridir. Seçim çeşitliliği bol olan oyun bu sayede uzun süre bilgisayar başında kalmanızı sağlamaktadır. İsterseniz arkadaşlarınızla 4 kişiye kadar isterseniz de tek başınıza yapay zekaları yöneterek oynayabileceğiniz en iyi rol yapma oyunlarından biridir.

Skyrim

Elder Scrolls serisi için 2011 yılında piyasaya sürülmüş olan video oyunudur. Skyrim’i bitirmek oldukça uzun sürmektedir ve devasa bir açık dünyası vardır. Karakterinizin her şeyine sizin karar vermenizle tam bir rol yapma oyunudur.

Fallout: New Vegas

İnsanoğlu kaotik dünyada gruplanmıştır ve aralarında kendi hikayesini anlamaya çalışan zavallı bir adam bulunmaktadır. Bu oyunda yapmış olduğunuz tüm seçimlerin sonuçlarıyla yüzleşmek durumundasınız ve zengin RPG unsurlarıyla çok iyi bir deneyime davetlisiniz.

Undertale

İki boyutlu bir oyun olup rol yapma oyunlarının üç boyut algısını kırabilen yapımlardan biridir. Derinliği iki boyutlu bir oyun için gayet fazla olan bu oyun, özellikle metin bazlı oyunlarla aranız iyi durumdaysa denemeniz gereken yapımlardandır.

The Witcher 3: Wild Hunt

Gerek grafikleri, gerek oynanışı, gerekse hikayesi ile en sevilen rol yapma oyunlarından biridir. The Witcher 3 yapımı açık dünyası ve kitaptan uyarlama harika evrenin devam hikayesi ile sizi içine çekecek bir yapım. Bir olay karşısında bakış açınızı değiştirmenizi, farklı açılardan düşünmenizi sağlayabilecek bir yapım olması da onu çok özel kılıyor.

(Visited 7 times, 1 visits today)