Huawei markasının MateBook X Pro modeli artık resmen Türkiye pazarında. Dizüstü bilgisayar Türkiye’de piyasaya sürüldü.

Teknoloji şirketlerinden Huawei, Mate X Pro modelini Türkiye pazarında da satışa sunmuş durumda. Böylece dizüstü bilgisayar için Türkiye serüveni başlamış oldu.
Huawei markasının MateBook X Pro modelinde 14.2 inç büyüklüğünde ekran bulunmaktadır. Söz konusu cihazda 90 Hz yenileme hızı bulunan FullView ekran paneli vardır.

Ekran gövde oranı konusunda bir hayli iddialı olan ürün %92.5 oranında ekran gövde oranına sahiptir. Cihazın ekranı inç başına 264 piksel yoğunluğu sunmaktadır ve cihazın çözünürlüğü maximum 3120x2080p olabilmektedir. Bu bağlamda ekran görüntüsü bakımından oldukça iddialı bir model olduğunu söyleyebileceğimiz MateBook X Pro, P3 renk gamı ve 1.07 miyar rengi desteklemekte olan Huawei’nin ilk dizüstü bilgisayarı olarak öne çıkmaktadır.

RAM ve Ses Desteği

RAM olarak 16 GB belleğe sahip olan ürün hızlı okuma ve yazma hızları için 1 TB’ye kadar PCIe SSD ile yapılandırılabilmektedir. Ses tarafında Sound 6 hoparlörler ile donatılan ürün dinleme deneyimini daha da iyi hale getirebilmek için sürükleyici alçak sesler ve temiz yüksek tonlar sağlayabilmektedir.

Beş metreye kadar destekli dört mikrofonu bulunan ürünün sahip olduğu mikrofonlar ortam seslerini ve yankılamayı etkin olarak en az aza indirmeye yarayan AI gürültü engelleme algoritmalarıyla güçlendirilmektedir. Böylece kullanıcılar arama yaptıkları sırada en iyi sesi iletiliyor.

Süper cihaz özelliği bulunan ürün diğer cihazlarla kolayca bağlantı kurabilmektedir. Basit etkinleştirme yoluyla birden fazla cihazı bağlamayı daha sezgisel bir hale getiriyor. Çoklu ekran iş birliği ile Huawei tableti MateBoko X Pro’ya bağlayarak tableti bir çizim defteri veya ikinci ekran olarak kullanma imkanınız da bulunuyor. Bunun yanında sürükle ve bırak olarak dosya aktarımları için kullanılabiliyor. Türkiye fiyatı hediyelerle beraber 45.000 TL gibi fiyatlardan satışa çıkarılıyor.

(Visited 10 times, 1 visits today)