Apple’ın iPhone telefonlarında artık daha çok reklam gösterilmeye başlanacağı ortaya çıktı. Apple’dan buna yönelik olarak doğrulama geldi.

Teknoloji şirketlerinden Apple’ın akıllı telefon kategorisinde iPhone ürünleri sayesinde büyük bir prestij elde ettiği bilinmekte olup, iPhone telefonları her ne kadar pahalı ürünler olsada App Store üzerinde reklam gösterildiği biliniyor ve bu reklamların sayısı artık daha da artacak.

App Store daha da fazla reklam gösterecek

ABD kökenli büyük çaplı teknoloji şirketlerinden Apple’ın App Store isimli sanal mağazası üzerinde az da olsa reklam gösterilmekteydi. Yıl sonundan itibaren ise daha fazla reklam gösterileceğine yönelik bilgiler vardı.

Reklam görmekten hoşlanmayan iPhone kullanıcılarını rahatsız etmekte olan App Store reklamları 2023 yılıyla beraber daha da atacak. Apple’ın planlarına göre reklamlar aracılığıyla artık daha fazla gelir elde edilecek. 2022 yılında Apple Search Ads üzerinden 5 milyar doların üzerinde para kazanan App Store, 2023 yılında bunu daha da artırmayı planlıyor.

Geliştiricilere gönderilen e-postayla yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulunduğu öğrenilen Apple, App Store üzerindeki reklam politikasına ilişkin değişiklikleri 21 Eylül günü yapacağı etkinlikte tanıtacak. Böylece yeni reklam politikasına ilişkin olarak pek çok detay da belirlenmiş olacak.

Reklam görmeyi zaten sevmeyen kullanıcıların yeni reklamlarla daha fazla bunalacağını söylemek mümkün. Ancak Apple’ın planları zaten aslında birkaç ay öncesinden çeşitli söylentiler ile ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz gün geliştiricilere göndermiş oldukları e-postanın ise bunu resmen doğrulamış olduğunu söyleyebiliriz.

Peki söz konusu mailde hangi ifadeler kullanılıyor?

Mailin detaylarına değinecek olursak; “Apple Search Ads’e gelen yeni fırsatlarla, uygulamalarınızı bu tatil sezonunda daha da fazla müşteriyle etkileşim kurmak için App Store’da tanıtabilirsiniz.” İfadesi kullanılmaktadır. Apple Search Ads hizmetinin yeni reklam yerleşimleriyle aynı temel üzerine inşa edildiğini belirtmek gerekiyor. Mail, Apple’ın reklam gelirlerini artıracağının açık göstergesi olarak öne çıkmaktadır.

(Visited 11 times, 1 visits today)