Samsung’un Galaxy S serisi telefon modellerinde bundan sonra artık herhangi bir fiziksel tuşa yer vermeyeceği iddia edilmekte. İşte habere dair ayrıntılar…

Teknoloji markalarından Samsung’un akıllı telefon kategorisinde köklü markalardan biri olduğu bilinmekte olup şirket bu zamana kadar Galaxy S serisi modellerinde ses açma ve benzeri tuşları fiziksel olarak sunuyordu ancak son haberler Samsung’un artık bu seri dahilinde fiziksel tuşlara yer vermeyebileceğini  gösteriyor.

Samsung’un Galaxy S serisinin telefon üreticisinin model gamının en üst sıralarında yer almakta olduğu bilinmektedir. Üst düzey telefon modellerine önemli bir yenilik getirmek isteyen Samsung, bu doğrultuda Galaxy S serisi telefonlarında artık herhangi bir fiziksel tuşa sahip olmamasını sağlayabilir.

Herhangi bir fiziksel tuş içermeyen telefonların Galaxy S25 cihazıyla beraber 2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenmektedir. Yani bu büyük değişiklik için kullanıcıların iki üç yıl kadar beklemesi gerekiyor. Samsung’un ses seviyesi ve güç tuşu için nasıl bir yol izleyeceği konusu ise şu an belirsizliğini korumaktadır. Bu konuda akla gelen ilk çözüm dokunmatik yan yüzeylerin kullanılmasıdır.

Telefon zorla kapatma ve yeniden başlatmak için nasıl bir yedek planı olduğu da merak edilen Samsung’un son zamanlarda yazılım güncellemeleri konusunda gayet başarılı bir grafik çizdiği de biliniyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Asya, Avrupa ve ABD’de Tab S7 cihazlarına yönelik Android 12L tabanlı One UI 4.1.1 güncellemesini yayınlamaya karar verirdi.

Appel daha önce dizüstü bilgisayarında Touch Bar’ı tanıttığı zaman klavyesinden Escape tuşunu kaldırmıştı. Ancak gelen tepkilerden sonra fiziksel Escape tuşunu yeniden getirme kararı almıştı. Belki Samsung şirketi de S25 serisinde böyle bir sorunla karılaşabilir ancak bunu öngörerek farklı , kalıcı çözümler de getiriyor olabilir. Neler olacağını bekleyip göreceğiz. Konuya dair görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

(Visited 4 times, 1 visits today)