Bu içeriğimizde arabanızın lastik havasının kaç olması gerektiğiyle ilgili olarak ilgilere yer vermekteyiz. İşte konuya dair detaylar…

Lastik basıncının kontrol ettirilmesine yönelik uyarı kullanıcıların canını sıkan unsurlardan biri olup, birden beliren arıza lambası nedeniyle kullanıcılar rahatsız olur ve bu durumu çözmek için lastik basıncı hesaplama araçlarından yararlanmak gerekir. Direkt olarak basınçlarınızı olması gereken değerlere ayarlamanız da mümkündür.

Hava basıncı için lastik ölçüleri nerede yazmaktadır?

Lastiğin üzerine bakarak hava basıncı lastik ölçülerini öğrenebilirsiniz. Lastikte yanak kısmında ölçüleri görmeniz mümkündür.

Olması gereken lastik basıncı lastiğin türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Aracın dolu veya boş olmasına göre de değişkenlik gösteren unsurlardır. Bu husus için maddeler halinde lastik türleri ve havalarının kaç olması gerektiğine değinecek olursak;

185 65 R15 Lastik Havası Ne Kadar Olmalı?

Normal bir araç kullanıcısı iseniz ön lastikler için 32, arka lastikler için de 31 birime sabitleyebilirsiniz. Eğer yüklü olarak seyahat ediyorsanız ön lastik için 35, arka lastik için 38 psi ayarlamanız uygun olacaktır.

205 55 R16 lastik hava basıncı

Eğer normal bir otomobil sürücüsü iseniz ve aracınıza zaman zaman birileri inip biniyorsa o halde ön ve arak lastikleri 38 birim olarak ayarlayabilirsiniz. Eğer sıklıkla yük taşıyorsanız hava basıncını ön lastik için 36, arka lastik için de 38 psi yapmanız uygun olacaktır.

225 55 R18 lastik hava basıncı

Eğer aracınızda az yük var ise ön ve arka lastikleri 38 psi olarak ayarlayabilirsiniz . Fazla yüklü bir şekilde kullanıyorsanız 40 psi olarak ayarlamanız isabetli olacaktır. Standart bir araç kullanımı için ortalama değerinin 39 psi olduğunu söyleyebiliriz.

245 40 R18 lastik hava basıncı

Ortalama olarak ön lastikler 40 psi, arka lastikler 42 psi hava basımı ile kullanılabilir. Bu lastik ebadının özellikle Opel İnsignia araçlarında yaygın olduğunu söyleyebiliriz.

(Visited 4 times, 1 visits today)