Samsung markasının eski telefon modellerinden biri olduğu bilinen Galaxy 11 cihazı için sürpriz niteliğinde bir güncelleme yayınlanmış durumda. Cihaz Android 12 güncellemesini aldı. İşte habere ilişkin tüm detaylar…

Önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung çalışmalarına tam gaz devam etmekte olup şirket eski telefonları için güncellemeler yollamayı ihmal etmiyor ve son dönemde oldukça başarılı bir güncelleme performansı ortaya koydu. Şirket şimdi de eski telefonlarından biri olan Galaxy A11 için yayınladığı yazılım güncellemesi ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Galaxy A11 Android 12 Güncellemesi Aldı

Samsung’un Galaxy A11 akıllı telefonu 2020 yılında piyasaya sürülmüş bir model olup çıkışının üzerinden iki buçuk yıllık bir zaman geçti ancak cihaz buna rağmen büyük çaplı olan Android 12 güncellemesini aldı. Cihaz 2021 yılında da Android 11 güncellemesini almıştı. Böylece iki yıldır üst üste büyük çaplı yazılım güncellemelerini almış oldu. Bunun telefon için yayınlanan son büyük çaplı güncelleme olup olmadığı bilinmiyor ancak normal şartlarda öyle gözüküyor. Yine de bazen teknoloji şirketlerinin bu konularda bazı sürprizler yapabildiğini de belirtmek gerekiyor.

Yayınlanan yazılım güncellemesi renk paleti özelliğini A11 telefonuna getirmekte olup, bunun yanında widget stilleri üzerinde değişiklikler sunuyor ve çeşitli UI ögeleriyle uyumluluk getiriyor. Güncelleme tüm stok uygulamaları geliştirirken kamera uygulamasının da daha başarılı bir şekilde performans göstermesine yardımcı oluyor.

Güncelleme yeniden boyutlandırılabilir resim içinde resim modu, acil durum menüsü gibi özellikleri de taktim ediyor. Aynı zamanda Ağustos 2022 yamasını da içerisinde barındırmakta olan güncellemenin en kısa süre içerisinde uygulanması öneriliyor.

Güncellemenin dağıtımına ilk etapta Güney Asya ülkelerinden başlandı. One UI Core 4.1 sürümünü de sunmakta olan güncellemeyi edinmek için zaman zaman Ayarlar menüsüne girerek manuel kontrol de sağlayabilirsiniz.

(Visited 3 times, 1 visits today)