Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Honor, alanında en popüler şirketlerden biri olarak biliniyor.  Şirket orta segment için oldukça iddialı bir model olan Honor 70 cihazını Türkiye pazarında satışa sunmuş durumda.

Honor tarafından birkaç ay önce kadar tanıtımı gerçekleştirilen 70 serisi en sonunda Türkiye’ye dahil oldu. Yeni Honor 70 akıllı telefonunun Türkiye fiyatı ve diğer detaylar belli olurken cihazın 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip sürümü ülkemizde raflarda yerini almaya başladı.

Çinli teknoloji şirketi Huawei dahilinde çalışmalar yapmakta iken birkaç yıl öncesinde satılıp bağımsız hale gelen Honor markası Huawei sonrası dönemde de dikkatlerine üzerine toplamayı başarmıştı. Bu kapsamda ürünler sunan Honor, geçtiğimiz aylarda tanıttığı 70 serisi ile de dikkat çekti.

Piyasa koşulları göz önüne alındığında kabul edilebilir bir fiyattan Türkiye’deki yerini alan cihaz başlangıç model için Türkiye’de 12.999 TL fiyat etiketiyle alıcı beklemekte olup, Honor 70 almak isteyen kullanıcıların 12.999 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

Honor 70 Teknik Özellikleri

Cihazın ekranı 6.67 inç büyüklüğündedir. Yonga seti olarak Snapdragon 778G Plus işlemci bulunmaktadır. Cihazın ekranının OLED panel yapısı vardır. 54 MP ana kamerası bulunan modele 50 MP ultra geniş açılı lens ile 8 MP telefoto lens eşlik etmektedir. Standart sürümde kullanılan batarya 4800 mAh büyüklüğündedir ve telefon 12 GB RAM desteği sunmaktadır.

Pro ve Pro+ Özellikleri

Honor markasının 70 serisi dahilindeki diğer modellerinden Honor 70 Pro’da yonga seti olarak Dimensity 8000 kullanılmaktadır. Aynı zamanda 12 GB RAM ve 512 GB’a kadar depolama alanı sunulmaktadır. Pro ve Pro+ varyantında 100 watt hızlı şarj desteğine sahip olan 4500 mAh batarya vardır.

Şu an için başlangıç modelinin fiyat bilgisine erişebildik. Cihazın diğer varyantlarının da gelmesi beklenmekte olup nasıl bir satış performansı ortaya koyacağı hususunda fiyatı kilit unsur olacaktır.

(Visited 3 times, 1 visits today)