Geçtiğimiz yıl çıkışını yapan ve fiyatı 160 Euro olarak belirlenen Honor X6 akıllı telefonu Türkiye pazarına da geliyor. İşte habere dair tüm detaylar…

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Honor, hali hazırda telefon alanındaki en popüler markalardan biri konumunda ve çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Markanın Türkiye’de de en fazla bilinen telefon üreticilerinden biri olduğu aşikar.

Şirketin X6 isimli akıllı telefon modelini orta segment için geçtiğimiz yıl zaten piyasaya sürdüğü bilinsede söz konusu cihaz Türkiye pazarı için sunulmamıştı ve ilk etapta Türkiye pazarı için sunulmamış olması Türkiye’ye gelmeyeceğini düşündürsede son gelişmeler cihazın Türkiye’de de satışa sunulacağını ve bunun yakın zamanda gerçekleşebileceğini gösteriyor.

IMEI veritabanında keşfedilen gelişmelere göre Honor X6 modeli RBN-NX1 model numarasıyla karşımıza çıktı ve çok yakında Türkiye pazarında da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Türkiye’deki fiyatının 6000 TL seviyesinde olması beklenen akıllı telefonun teknik özelliklerini hemen aşağıdan okuyabilirsiniz.

Honor X6 Teknik Özellikleri

Orta segment için üretilen akıllı telefonun 4 GB RAM’i bulunmakta olup depolama alanı tarafında 64 GB ve 128 GB olarak iki farklı sürümü vardır. Cihaz yonga seti olarak MediaTek’in Helio G25 işlemci modelini kullanmakta, GPU olarak ise IMG GE8320 ile çalışmaktadır. Cihazda kamera tarafında ise 50 MP ölçeğinde f 1.8 diyafram açıklığında olan ana kamera bulunmakta ve buna 2 MP derinlik sensörü ve 2 MP makro sensör eşlik etmektedir. Böylece üçlü arka kamera platformunun olduğu cihazın ön kısmında ise 5 Megapiksellik, F 2.2 diyafram açıklığı bulunan selfie kamerası yer almaktadır. Akıllı telefonda kullanılan ekran 60 Hz yenileme hızına sahiptir ve HD+ çözünürlük sunmakta olup 6.56 inç boyutundadır. Telefonun Türkiye’de nasıl bir satış performansı sergileyeceği hususu merak edilmektedir.

(Visited 16 times, 1 visits today)