Bu yazımızda BoaCompra’nın ne olduğuna değiniyor, ne işe yaradığıyla ilgili olarak bilgiler veriyoruz.

İnternetten alışveriş yaparken güvenli ödeme yöntemlerini tercih etmek önemli bir husus olup, mesafeli satış sözleşmesinin kullanıcı tarafından gözden geçirilmesi ve 3D secure sisteminin kullanılmasını önermekteyiz. Bunun yanında BoaCompra gibi güvenilen ödeme sistemlerini tercih edebilirsiniz.

İnternetten örneğin bir oyun alırken güvenli ödeme yapmanızı sağlayan bir sistem olan BoaCompra, farklı ödeme yöntemleri sunması sayesinde de tercih edilmektedir. Mobil ödeme, havale, direkt olarak ödeme gibi imkanları vardır.

Oldukça sık kullanılan bir sistem olan BoaCompra, Valve’in göz bebeği olan Steam platformu üzerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Oyuncuların daha güvenli olarak alışveriş yapmalarına imkan tanımakta olan bir sistem olarak öne çıkmaktadır.

BoaCompra kullanarak bir oyun satın aldığınız zaman oyun genelde hesabınıza daha geç eklenir. Bunun nedeni güvenlik aşamalarıdır. İşlemlerinizi kontrol etmesinden sonra oyunu hesabınıza geçirmektedir. Söz konusu kontroller birkaç dakika kadar sürer. Bazı durumlarda birkaç saat ve hatta bir gün sürebilir. BoaCompra sistemiyle ödeme yapmak için ödeme adımlarında BoaCompra seçeneğini seçmek yeterli olmaktadır. Oldukça fazla ödeme yöntemi bulunması sayesinde de sıklıkla tercih edilen BoaCompra’nın genel olarak daha güvenli bir internetten alışveriş için kullanıldığını ve bu işe yaradığını söyleyebiliriz.

BoaCompra ödeme yöntemini seçtiğiniz zaman BoaCompra’nın internet sitesine aktarılırsınız. Bu durumda korkmanızı gerektirecek bir şey yoktur ancak gerçek BoaCompra sitesi olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunun için tarayıcının adres çubuğundaki adrese bakarak gerekli kontrolü sağlamanız gerekir.

Güvenli alışveriş yapmak isteyen internet kullanıcılarının 3D secure yöntemlerini kullanması, mesafeli satış sözleşmesini incelemesi ve kredi kartı bilgilerinin kaydedilmesini engellemesi de yine uygulanmasını tavsiye edebileceğimiz ödeme önlemleri arasında yer almaktadır. En başta ödeme yapacağınız sitenin güvenli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

(Visited 5 times, 1 visits today)