Motorola markası yeni G72 akıllı telefonu ile adeta segmentini karıştırmak için gelmekte. Cihaz oldukça iddialı geliyor. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Cep telefonu kategorisinde bir hayli köklü bir marka olan Motorola, günümüzde yeni akıllı telefon modelleri ile telefon alanına hizmet etmeye devam ederken pastadan daha büyük bir dilim almaya da kararlı gözüküyor.

Motorola tarafından yapılan çalışmalar kapsamında yeni Moto G72 akıllı telefonunun piyasaya sürülmesi planlanırken söz konusu model orta segment için gelecek. Ürün sahip olduğu özellikler ile orta segment pazarda iddialı bir model olarak öne çıkmaktadır.

Full HD+ çözünürlüklü ekranı bulunmakta olan cihazın ekran boyutu 6.6 inç büyüklüğündedir. Cihazın ekranının 120 Hz tazeleme hızı bulunmaktadır. 10 bit renk derinliğine sahip olan akıllı telefon, Helio G99 yonga setinden güç almaktadır. Cihaz HDR10+ desteğiyle birlikte gelmekte olup bu bağlamda OLED ekranıyla da iddialı bir ekran paneli deneyimi sunacaktır.

RAM ve depolama alanı seçenekleri

Akıllı telefonda RAM olarak 6 GB VE 8 GB olmak üzere iki fraklı seçenek vardır. Cihaz depolama alanı tarafında ise 128 GB olarak tek bir dahili depolama alanı seçeneği sunmaktadır. Harici hafıza kartı kullanarak depolama alanı desteğini daha yukarıya çekmek de mümkün olmaktadır.

Medya ve oyun deneyimini akıcı bir şekilde sunabilmek adına gereken özelliklere sahip olan ürünün kamera özelliklerine baktığımız zaman ise 108 Megapiksellik birincil kamerasının olduğu göze çarpıyor. 8 MP çözünürlüklü ultra geniş açılı lens ve 2 MP makro lens kamera da ana lense eşlik ediyor. Cihazın ön kısmında ise selfie çekimleri yapabilmeniz adına 16 Megapikselilk kamera yer almaktadır. Beyaz ve siyah olarak iki farklı renk seçeneği bulunan model 5000 mAh büyüklüğünde 30W destekli bataryaya sahiptir. Ürünün fiyatı ise 280 Dolar olarak belirlenmiş olup nasıl bir satış performansı sergileyeceği merak ediliyor.

(Visited 4 times, 1 visits today)