Bu yazımızda aşk temalı olan en başarılı bulduğumuz beş filme sizler için değinmekteyiz. İşte aşka olan inancınızı artıracak olan filmler!

Güzel ve Çirkin

En kült yapımlardan biri olup, 97 dakika uzunluğunda olan bir filmdir ve filmde bir lanet söz konusudur. Lanetlenen prens bir yaratığa dönüşür ve onun yardımcıları da ev eşyalarına dönüşeceklerdir. Lanetten kurtulabilmek için 25 yaşına kadar aşık olması ve aynı zamanda aşık olduğu kişinin de ona aşık olması gereken prensin hikayesini anlatmaktadır.

Not Defteri

Uzunluğu 121 dakika olan, İkinci Dünya Savaşı ve aşk temalı, tarihsel ve romantik filmlerden hoşlananların tercih edebileceği bir filmdir. Filmin yönetmeni Nick Cassavetes’tir. Rachel McAdams ve Ryan Cosling karakterleri başrolde oynamaktadır. Filmde Seabrook Adası’na ailesiyle gelen Allia Hamilton ve Noah arasında romantik bir ilişki başlar fakat İkinci Dünya Savaşı çiftin arasına girecektir.

Aşk (Her)

Spike Jonce’nin yönetmeni olduğu, Amy Adams, Rooney Mara, Joaquin Phoenix gibi oyuncuların bulunduğu bir aşk filmidir. İsminden de anlaşılabileceği üzere direkt olarak aşka odaklanmakta olan filmde Theadore nadir bulunan el yazımı mektuplar yazarak para kazanan bir kişidir ve eşinden yeni ayrılmıştır. Ardından sadece sesten oluşan yapay zeka sistemi alan ve ona Samantha ismini veren ana karakterimiz, sonrasında Samantha ile birlikte oldukça tuhaflaşan bir ilişki yaşamaktadır.

Kazablanka (Casablanca)

Michael Curtiz’in yönetmenliğini yaptığı 102 dakika uzunluğunda olan filmde 2. Dünya Savaşı esnasında Fas’ın Kazablanka kentine kaçan Avrupalıların yaşadığı şehir ve renkli dünyaları anlatılmakta olup, Rick Blaine şehrin popüler barını işletmektedir ve Lisa isimli eski bir aşkı bulunmaktadır. Lisa bir gün yanında direniş lideri eşi Victor ile beraber çıkagelir ve onlara yardım edebilecek tek kişi Rick’tir. Özellikle nostaljik filmlerden hoşlanıyorsanız mutlaka izleyiniz.

Titanik

Buzdağına çarpan devasa Titanik gemisinde birbirlerine aşık olan Jack ile Rose’un hikayesini anlatır. İki aşık büyük bir trajedi ile karşı karşıya kalacaktır. Büyük bir prodüksiyona sahip olan film, genel anlamda gelmiş geçmiş en başarılı filmler arasında gösterilmektedir.

(Visited 4 times, 1 visits today)