Bu içeriğimizde bir fotoğraftaki kişileri silme işleminin nasıl yapılabileceğiyle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte fotoğraftaki kişileri silmekle ilgili bilmeniz gerekenler…

Güzel bir manzara fotoğrafı çektiniz diyelim. Ancak bir baktınız ki manzaranın bir bölümünde insanlardan birisi gözüküyor ve siz de onu fotoğraftan kaldırmak istiyorsunuz. Eğer onu fotoğraftan kaldırırsanız fotoğraf harika bir hal alacak ve görenleri büyüleyecek tarzda olacak. Bu gibi durumlarda fotoğrafı tekrar çekmek isteyebilirsiniz ancak bu her zaman mümkün olmayabilir ve istendiği gibi fotoğraf elde edilemeyebilir. Bu yüzden mevcut fotoğrafta silme işlemi uygulayarak daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Günümüz fotoğrafçılığının temeli 1861 yılında Thomas Sutton tarafından çekilen ilk renkli manzara fotoğrafı ile atıldı. Ancak renkli fotoğrafların yaygınlaşması epey zaman aldı. Aynı zamanda uzun bir süre fotoğrafçılıkta siyah beyaz görseller tercih edilmeye devam etti. Renkli fotoğrafların yaygın hale gelmesi ile beraber fotoğraflar başkalaşım geçirdi ve muhteşem görseller ortaya çıktı.

Fotoğraftaki kişi veya nesne nasıl silinir?

Bunun için kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalar bulunmakta olup, eğer ücretsiz bir uygulama arıyorsanız Snapseed’i, ücretli bir uygulama sizin uygunsa Touch Retouch uygulamasını kullanabilirsiniz.

Touch Retouch ile insan ve nesne silme yöntemleri :

Hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde yaygın olan Touch Retouch uygulaması, pek çok nesneyi kolayca kaldırmaya imkan tanımaktadır. Hızlı onarma, nesne kaldırma, klonlama, çizgi kaldırma gibi dört özelliği bulunmakta olup, bu dört özellik de kendi arasında seçeneklere ayrılmaktadır. Aynı zamanda istenmeyen sivilce lekelerini v.b. de geçiriyor.

Snapseed

Bu uygulama ücretsiz olup hem Android hem de iOS üzerinde kullanabiliyorsunuz. Her telefonda bulunması gereken bir uygulama olup, iyileştirme özelliği ile fotoğraftaki nesneleri kaldırabilirsiniz.

PhotoShop Fix kullanarak kaldırma yöntemi:

Photoshop Fix kullanarak nesne ve kişi kaldırmak için düzenleme yapmak istediğiniz dosyayı PhotoShop Fix’e aktarınız. Kalem aracını seçip, kaldırmak istediğiniz kişi veya nesnenin etrafını çiziniz. En iyi sonuç için nesnelerin kenarlarında ufak boşluk bırakın. Açılır menü içerisinden Seçim Yap’ı seçip, oluşturduğunuz ilgili nesne veya kişinin alanını seçiniz. Düzenleme sekmesinden Doldur’a dokununuz. Böylece işlem tamamlanacaktır.

(Visited 10 times, 1 visits today)