Motorola markasının bir süredir konuşulmakta olan G62 5G akıllı telefonunun tanıtımı gerçekleştirildi. Telefonun özellikleri ve fiyatı belirlendi. İşte ayrıntılar…

Cep telefonu kategorisinde en köklü markalardan biri olduğu bilinen Motorola çalışmalarına tüm hızıyla devam etmekte. Motorola tarafından tanıtımı gerçekleştirilen G62 5G modeli dikkat çeken cihazlardan biri olarak kendisini gösterirken Motorola geçtiğimiz gün Razr 2022 , S30 Pro gibi yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürerek öne çıkmıştı. Şirket bunun yanında orta segment pazar için uygun fiyatlı bir model de geliştirmişti.

Motorola’nın merakla beklenen yeni telefonu Moto G62 5G için tanıtım resmen gerçekleştirildi ve böylece cihaza ilişkin tüm detaylar belirlendi.

Motorola G62 5G Özellikleri

Motorola’nın yeni G62 5G akıllı telefonu Snapdragon 695 yonga setine sahiptir. Cihazın ön kısmında delikli kamera tasarımı yer almaktadır. Arka bölümünde ise üçlü kamera platformuna sahiptir. Telefonun ana kamerası 50 Megapiksel çekim yapmakta olup ona 8 MP ultra geniş açılı lens ile 2 MP makro lensi eşlik etmektedir. Akıllı telefonda 6 GB ve 8 GB olmak üzere iki farklı bellek seçeneği bulunmasının yanı sıra, depolama alanı olarak ise 128 GB dahili depolama alanı bulunmaktadır. Telefonun MicroSD kart desteği de bulunmaktadır. Böylece dahili depolama aygıtı kapasitesinin üzerinde veri depolayabilirsiniz.

Cihaz IP52 korumasına ve stereo hoparlörlere sahiptir. Yazılımsal açıdan Android 12 tabanlı olan akıllı telefonun uzun bir süre yazılım güncellemelerinden yararlanması beklenmekte. 20W şarj desteğine sahip olan 5000 mAh büyüklüğünde batarya mevcuttur. Cihazın bataryası standart bir performans sunmaktadır. Ürün sahip olduğu birden fazla hoparlör ile ve yazılım desteğiyle iddialı bir ses deneyimi sunabilmektedir. Nasıl bir satış performansı sergileyeceği büyük merak konusu olan cihazın ülkemizde satılıp satılmayacağı konusu henüz belirsizliğini korumaktadır. Telefonun fiyatı ise 220 Dolar seviyesinden başlamaktadır.

(Visited 18 times, 1 visits today)