Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Xiaomi, Watch S1 Pro isimli akıllı saat modelinin tanıtımını resmen gerçekleştirdi. İşte habere dair ayrıntılar…

Akıllı telefon alanından yakından tanıdığımız Xiaomi her geçen gün daha çok gelişiyor ve yeni pazarlarda adını duyurmaya devam ediyor. Markanın son zamanlarda giyilebilir cihaz kategorisinde ve bu kapsamda akıllı saat alanında da faaliyetler yürütmekte olduğunu biliyoruz. Şirket bu sefer de yeni akıllı saat modeli olan Watch S1 Pro modelinin tanıtımını yaptı.

Tanıtımı gerçekleştirilen yeni Watch S1 Pro isimli giyilebilir cihaza dair özellikler belirlendi. Gelen bilgilere göre ürün 46mm yuvarlak kasa yapısına sahip. Aynı zamanda paslanmaz çelik bir gövdesi bulunan Watch S1 Pro akıllı saatinin sağ kısmında tasarımla bütünleşmiş olan düğme ve dijital crown yer almaktadır.
Yeni giyilebilir cihazın 1.47 inç büyüklüğünde ve AMOLED yapıda ekranı bulunmaktadır. Ürünün ekranı 600 bit parlaklık değerine kadar ulaşabilmektedir. Ürün 480 x 480 piksel çözünürlüğündedir ve 5 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahiptir.

Watch S1 Pro isimli akıllı saat modeli ile 100’ün üzerinde egzersiz modunu kullanabilir, yürüyüş yapma, bisiklete binme, koşu yapma gibi açık hava etkinliklerini kaydedebilir, stres seviyesi, uyku düzeni, cilt sağlığı takibi gibi yeteneklerden yararlanabilirsiniz. Ürün ile akıllı telefona gereksinim duymadan yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve açık hava etkinliklerini kaydetmek için yerleşik GPS’den yararlanabilirsiniz.

500 mAh bataryadan güç almakta olan Watch S1 Pro akıllı saati, tam şarj edildiği zaman 15 gün kadar kullanılabiliyor. Ters şarj özelliği de bulunmakta olan ürün bu sayede kolayca şarj edilebiliyor. Akıllı saatin NFC bağlantısı ve Bluetooth 5.0 desteği de bulunuyor.

Fiyatı ne kadar?

Çin’de deri kayış ve paslanmaz çelik seçenekleri ile satışa sunulmakta olan ürünün fiyatı 222 Dolara tekabül etmekte.

(Visited 12 times, 1 visits today)