Yeni yazımızda çalışma verimini artırmak için kullanılabilecek olan hususlara değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Çalışma veriminizi artırmak için neler yapabilirsiniz? Bu hususta teknolojiden nasıl yararlanabilirsiniz? Yeni yazımızda bu hususlara değinmek istedik:

Çalışma verimini artıran teknikleri kullanmak kişinin daha iyi adapte olmasını sağlamaktadır. Bu hususta dikkate alınması gereken bazı kıstaslar bulunmaktadır:

Yapacağınız çalışma sırasında bir zaman sınırı belirlemeniz işinize uygun ise isabetli olacaktır. Bunu belirlerken gerçekçi hedefler ortaya çıkarmanız, çalışma takviminizi oluşturmanız önemlidir. Bunun yanında düzenli ancak rahat çalışabileceğiniz bir ortamda olmanız çalışma veriminizi artırmak adına daha önemlidir.

Düzen, çalışma verimi konusunda çok önemli bir husustur. İşlerinizi zamanında ve düzenli yapmak konusunda teknolojiden yararlanabilirsiniz. Örneğin not defteri, Excel, Word, ajanda, internet tarayıcıları v.b. uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Yapacaklarınızın listesini belirlemeniz sizin için önemli bir husustur.

Günlük kaç saat çalışılacağı ve çalışmalarda  neler yapılacağı hususlarının önceden planlanması çalışmanın daha verimli olmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda mola verilmesi de gerekmektedir. İsabetli molalar ile zihninizi dinlendirerek işe daha başarılı bir şekilde dönmeniz mümkün olmaktadır.

Çalıştığınız masanın veya mağazanın dağınık gözükmesi, kirli görünmesine de yol açar ve sizin iş disiplininiz iyi olsa bile karşı tarafa sanki kötüymüş gibi bir izlenim bırakır. Bu yüzden çalışma ortamınızı temiz ve düzenli tutmaya, dağınıklıktan uzak kalmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Bir iş alacağınız veya uygulamaya başlayacağınız zaman nasıl olsa unutmayacağınızı düşünerek bir yere not almama alışkanlığınız var ise bu alışkanlığı bırakmalı ve not alarak çalışmalısınız. Bu sizin işinize daha fazla saygı gösterdiğiniz yönünde karşı tarafa olumlu bir izlenim sunacaktır. Örneğin bir ölçü alacağınız zaman gerekli materyalleri mutlaka yanınızda götürmeniz, hazırlıklı olarak gitmeniz veya bir sipariş aldığınız zaman kaç adet ve ne kadar fiyata mal olacağı, ne kadar sürede bitebileceği ve diğer detayları hesaplayıp yazmak ve bunu karşı tarafla paylaşmak isabetli olacaktır.

(Visited 10 times, 1 visits today)