Valve tarafından sunulan Steam Deck isimli oyun konsolu büyük bir satış başarısı sergilemesiyle dikkat çekti. Cihaza büyük bir ilgi gösterildi. İşte ayrıntılar…

Oyun dünyasının en büyük platformlarından biri olan Steam’in üreticisi konumunda olan Valve, hali hazırda çalışmalarına tam gaz devam etmekte. Yeni bir oyun konsolu üzerinde çalıştığı bilinen ve bu kapsamda Steam Deck el konsolunu sunan marka, büyük bir satış başarısına ulaşmış durumda.

Steam haftalık en çok satanlar listesinde sürekli olarak ilk sırada yer almakta olan Steam Deck konsolu, böylece stok sıkıntısını aşarak büyük bir performans sergilemektedir. Oyunları bile geride bırakarak sürekli olarak zirvede yer alması ile ne kadar başarılı olduğu su götürmez bir geçek olan Steam Deck zaman zaman stok sıkıntılarıyla da gündeme gelmekte idi ancak bu sorunlar artış aşılmış gibi gözüküyor.

Steam Deck Teknik Özellikleri

Zen 2 mimarisine dayalı dört çekirdekli AMD işlemcisi ve RDNA 2 mimarisine dayalı AMD GPU’ya sahip olan ürün, 16.10 en boy oranı taşımaktadır. 7 inç büyüklüğünde HD dokunmatik ekranı bulunmakta olan Steam Deck, 60 Hz’de 400 cd/m2 ekran parlaklığı sunmaktadır.

Pil performansı konusunda başarılı olan ürün, 8 saate kadar pil ömrü sunmaktadır. Steam OS 3.0 işletim sistemini çalıştırmaktadır. Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac desteği bulunmakta olan konsol, Bluetooth 5.0 desteği taktim etmektedir.

Henüz ilk haftasında stok sorunları nedeniyle sınırlı satış sürecinde olan ürün herkesin erişemediği bir konsoldu. Tedarik soruları çözüldükçe daha da fazla sipariş aldı. Son haftanın listesinde de yine zirvede yer alan Steam Deck’i FIFA 2023 , Need for Speed Heat, Marauders, Cyberpunk 2077 gibi popüler video oyunları takip etti. Cyberpunk 2077 özellikle son dönemde satış başarısını artırdı çünkü artık eskisine nazaran daha sorunsuz ve stabil bir deneyim sunuyor.

(Visited 4 times, 1 visits today)