Yeni yazımızda Chrome çalışma veriminiz üzerinde olumlu etkide bulunabilecek olan Chrome eklentilerinin neler olduğu konusuna değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Google Chrome günümüzde en popüler internet tarayıcısı konumunda olup, Chrome üzerinde yer alan eklentileri verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Momentum

Üç milyondan fazla kullanıcısı bulunmakta olan popüler eklentilerden biri olan Momentum, normal tarayıcı sekmesini kişiselleştirilmiş bir panelle değiştirmektedir ve böylece hoş bir manzara fotoğrafı, kişisel hava durumu raporu ve ilham veren ayrıntılarla karşılaşmanızı sağlar. Aynı zamanda her gün temel amaç belirlemenizi isteyen eklenti, küçük hedefler koyarak düzen oluşturmanıza yardımcı olur.

Forest

Chrome eklentilerinden Forest, belirli sitelerden 30 dakika boyunca uzak durmanıza yardımcı olarak odağınızın dağılmasına engel oluyor. Örneğin bilgisayarda bir iş yaparken sosyal medya hesabınıza bakarak dikkatiniz dağılıyorsa Forest eklentisi işinize yarayabilir. Bu eklenti ile vakit öldürmenizin muhtemel olduğu internet sitelerini Engellenenler listesine ekleyebilirsiniz.

StretchClock

Bilgisayar başında çalışırken belirli zamanlarda esneme hareketi yapmanız için hatırlatıcı göndermekte olan eklenti, masada terlemeden bile yapabileceğiniz kolay egzersizlere de sahiptir. Her seferinde ne kadar egzersiz yapabileceğinizi de belirleyebiliyorsunuz. Egzersiz yapma aralığını da belirleyebiliyorsunuz. Örneğin birkaç basit hareket veya yarım saatlik ofis yogası gibi egzersizler seçebiliyorsunuz.

Save To Pocket

Beğendiğiniz içerikleri daha sonra tekrar incelemek isteyenlerdenseniz ve yoğun bir insansanız Save to Pocket eklentisi oldukça işinize yarayacaktır çünkü eklenti beğendiğiniz içerikleri daha sonra incelemeniz için kayıt yapma imkanı sağlar. Bu sayede kendinize adeta özel bir kütüphane oluşturmanıza yardımcı olur.

The Great Suspender

Bu eklenti arka planda çalışmakta olup o anda aktif olarak kullanmadığınız internet sekmelerini askıya almaktadır. Sekmeleri kapatmadan askıya alarak bilgisayarın hafızasının olumsuz engellenmesinin önüne geçer. İşlemci rahatlığı sağladığı için de bilgisayarınız daha hızlı çalışır ve dolayısıyla daha pratik bir çalışma ortaya koymuş olursunuz. Özellikle çok sayıda sekme aynı anda açık olarak çalışıyorsanız bu eklenti oldukça işinize yarayacaktır.

(Visited 2 times, 1 visits today)