Bu içeriğimizde popüler scriptlerden biri olan WordPress ile ilgili olarak bilinmesi gereken hususlara değiniyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Günümüzde dünyanın en yaygın internet sitesi scriptlerinden biri olan WordPress, içerik yönetim sistemli bir internet aracıdır. İlk olarak 2003 yılında hayatımıza girdi. İlk kurulduğunda blog tabanlı internet sitelerini oluşturabilmek amacıyla kendisini göstermişti. Zamanla daha geniş bir kullanım alanı buldu.

Bir WordPress scripti ile günümüzde sözlük sitesi, eğitim sitesi, e-ticaret sitesi, kurumsal web sitesi portföy sitesi, blog sitesi , açık artırma sitesi, bilet satış sitesi v.b. internet siteleri oluşturulabilmektedir. WordPress çok yaygın bir ağa sahip olduğundan hemen hemen her dalda çok sayıda WordPress teması ve eklentisi bulunabilmektedir ve popüler bir araç olduğundan bunlar sürekli olarak güncellenmektedir ve WordPress’in güvenlik olarak da sürekli olarak geliştirilerek daha iyi seviyeye getirildiğini belirtmek gerekiyor.

WordPress kullanmanın avantajları

Çok sayıda eklentiye sahip olması, SEO konusunda başarılı olması, çok sayıda hazır temasının olması, hızlı çalışabilmesi ve sürekli güncellemesi alması WordPress scriptinin en öne çıkan faydalarındandır. Aynı zamanda kolay bir arayüze sahiptir ve web sitenizi daha hızlı ve rahat bir şekilde yönetmenizi sağlar. WordPress ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Bu da onun popüler olmasını sağlayan temel etkenlerden biri olarak kabul edilmektedir.

WordPress Hosting

WordPress internet sitelerinin daha hızlı çalışabilmesi amacıyla WordPress hosting paketleri oluşturulmuştur. Hosting teriminin Türkçe karşılığı Web Barındırma Alanı olup, bir internet sitesinde yer alan verilerin tamamının bilgisayar üzerinden kaydedilmesini ve kullanıcılarca erişilmesini sağlar. WordPress özellikli hostingler, RAM ve CPU özellikleri bakımından diğer hostinglere nazaran daha fazla avantaj sunmaktadır ve web sitesi görüntüleme hızı konusunda bir farklılık arz eder.

(Visited 5 times, 1 visits today)