Yeni içeriğimizde yüksek kalitede görüntü aktarmaya imkan vermekte olan Capture Card ile ilgili olarak bilinmesi gereken unsurlara değinmekteyiz.

Ekran içeriğini anlık bir şekilde yüksek kalitede kaydetmenize ve sonrasında dilediğiniz platform üzerinde yayınlamanıza imkan tanımakta olan Capture Card, oyun konsolları ve bilgisayarlarda dikkat çeken araçlardan biridir.

Günümüzde oyun yayıncıları ve oyun deneyimini diğer takipçilerle paylaşmak isteyen kişiler ekran içeriğini anlık olarak yüksek kalitede kaydedebilmek için Capture Card cihazını kullanabilir. Harici bir cihaz olan Capture Card, birkaç farklı kablo ile ekran, bilgisayar, konsol gibi cihazları birbirine bağlamanızı gerektirmektedir. Kablolar ihtiyaç duyulan aktarım genişliğini sunmakta olduğundan ekran içeriğinin en yüksek kalitede kaydedilmesini sağlamakta ve içeriğin pek çok farklı platformda paylaşıma uygun hale gelmesini sağlamaktadır.

Capture Card ile ekran kaydetme yazılımları arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Pek çok farklı platformda ekran içeriğini anlık olarak yüksek kalitede kaydederek paylaşmak için hazır dijital koda dönüştüren Capture Card, tüm bilgisayarlar ve farklı nesil oyun konsollarıyla uyumlu olduğundan tercih edilmekte olup, oyun oynarken canlı yayın yapacakların oyun konsolu ekran içeriğini paylaşırken çok daha kolay bir şekilde işlerini halletmesini sağlamaktadır.

HDMI kablosunun bir ucunu Capture Card cihazına , diğer ucunu ise ekrana bağlamanız gerekmektedir. Böylelikle ekranın içeriği direkt Capture Card cihazına aktarılacak ve kaydedilecektir. Capture Card cihazı ile ekranı bağlamanızın ardından ekran içeriği sağlayacak olan cihaz gerekiyor. Yani bir bilgisayar veya oyun konsolu gerekmektedir. Bilgisayarı veya oyun konsolunu USB aracılığıyla veya PCI-e aracılığıyla Capture Card cihazına bağlamalısınız. Böylece ekran içeriğini anlık olarak kaydedip yayınlamaya başlayabileceksiniz.

Capture Card aracını MacOS , Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarlarda, çeşitli oyun konsollarında kullanabilirsiniz. Örneğin farklı nesil Xbox oyun konsollarında ve Nintendo Switch üzerinde kullanabilme gibi bir imkanınız vardır.

(Visited 12 times, 1 visits today)