Araçların muayenesini takip etmek, yeni randevular almak için Tüvtürk araç muayene randevu sistemini kullanabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden , dilerseniz de çağrı merkezi aracılığıyla yeni randevu alabilirsiniz.

Günümüzde araçların trafiğe çıkmaya uygun olup olmadığını belirlemek adına TÜVTÜRK istasyonlarında muayene yapılmaktadır. Muayeneler bazı araçlar için her yıl, bazı araçlar için de iki yılda bir yapılmaktadır. Araçlar aslında fabrika çıkışında muayenelere uygun olarak çıkarılmaktadırlar ancak zaman içerisinde araçlarda çeşitli eksiklikler meydana gelmektedir ve muayene için uygun olmamaktadırlar.

Zaman içerisinde her araçta bazı problemler meydana gelmektedir ve muayeneye uygun bir hale getirilmeleri gerekmektedir. Tüvtürk üzerinde muayene randevusu alabilmek için Tüvtürk araç muayene randevusu alma sayfasını kullanabilirsiniz. Söz konusu sayfada plaka numarasını, ruhsat seri numarasını girip muayene yaptıracağınız şehri seçtikten sonra Devam butonuna tıklayınız. Ardından Genel Muayene & Muayene Tekrarı seçeneğine tıklayarak araç muayenesi için gün, saat seçimi yapın ve tarihi tekrar kontrol ederek randevunuzu onaylayın.

e-Devlet kullanarak araç muayene randevusu alma yöntemi:

İlk olarak e-devlet internet sitesini açınız ve giriş yapınız. Sonrasında arama çubuğunun üzerine gelerek Tüvtürk yazarak aratınız. Ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı / TÜVTÜRK Muayene Randevu Kayıt sonucuna tıklayınız. İstenilen bilgileri güncel ve doğru bir şekilde girip, randevuyu almak istediğiniz tarihin seçimini yapınız ve randevunuzu onaylayınız.

Randevu alma işlemini e-devlet ve Tüvtürk sitesinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda çağrı merkezini arayarak da randevu alma imkanınız vardır.

Çağrı merkezi ile randevu almak:

Çağrı merkezi kullanarak randevu almak için ilk olarak 0850 222 88 88 numaralı çağrı merkezini arayınız. Sonrasında sizden istenen bilgileri sözlü olarak paylaşın. Böylece randevunuz oluşturulacaktır. Randevunuzu iptal etmek istediğiniz zaman çağrı merkezini arayarak veya e-devlet üzerinden online olarak iptal edebilirsiniz.

(Visited 20 times, 1 visits today)