Cinayet filmlerini açıkçası herkes izleyemiyor ancak izleyebilenler de adeta müptelası olabiliyor. Bu içeriğimizde cinayet temasına sahip olan filmler arasından dikkatimizi çeken 5’inden bahsedeceğiz. İşte cinayet teması bulunmakta olan 5 iddialı ve izlemenizi önerebileceğimiz film…

Cinayet filmlerinin bazıları gerçekten de meydana gelen cinayetlerden esinlenilerek ortaya çıkarılmış olup bazıları ise tamamen hayal ürünü olarak ortaya çıkarılmıştır. Bilinen bir gerçek ise özellikle bazı cinayet filmlerinin oldukça başarılı olduğundur. Elbette çok fazla sayıda başarılı cinayet filmi bulunuyor ancak biz bu yazımızda sizler için 5’ini seçerek maddeler halinde yer verdik.

Physo

Physo filmi 1965 yılında vizyona girmiş çok eski bir filmdir. Cinayet filmleri arasında uzun zaman geçmiş olmasına rağmen hala yerini koruyan kaliteli bir yapısı bulunur. Marion isimli karakterin başından geçen çeşitli olayları anlatmaktadır.

Badlands

Bu film gerçek bir hikayeden esinlenilerek ortaya çıkarılmıştır. Bu filmde çöp toplayıcısı olarak görev yapmakta olan bir adam kız arkadaşıyla beraber bir yolculuğa çıkacak ancak ardından büyük bir vahşet meydana gelir.

Peeping Tom

Bir genç babasının bilimsel çalışmalarından etkilenmekte ve sonucunda ruhsal bir bozukluk hali içerisine düşmektedir. Bunun akabinde genç kadınları öldürmekte ve ölümleri esnasında yaşadıkları acıları video kaydına almaktadır.

Identity

Fırtınalı karanlık bir gecede başlamakta olan bu filmde fırtına birbirinden farklı 10 yabancıyı bir konaklamada buluşturmakta ve birbirini tanımayan bu insanlar tuhaf olayların meydana gelmesine sahne olmaktadır ve hayatta kalmak gittikçe zor bir hale gelir çünkü insanlar etraflarında cinayetler yaşandığına şahit olur.

Hush

Ormanlık bir alanda yaşayan sağır bir kadının başından geçenleri konu edinmekte olan filmde kadın bilgisayarına gelen bir mesajla neye uğradığını şaşırmaktadır. Evine girmek isteyen bir katil vardır ve ona karşı koyması gerekecektir.

(Visited 2 times, 1 visits today)