Bu içeriğimizde Netflix platformunda korku temasına sahip olan en başarılı dizilere değinmekteyiz. İşte Netflix platformunda yer alan korku dizileri…

Korku teması sinema dünyasında pek çok popüler içeriği barındırmakta olup son zamanlarda dizi sektöründe epey yaygın bir şekilde kullanılan bir konsept oldu. Peki Netflix üzerinde yer alan korku temalı en başarılı diziler hangileri dersiniz?

All of Us Are Dead (2022-)

Salgın konulu dizide enfekte olan herkes zombilere dönüşmektedir. Enfeksiyon hızla yayılmakta ve tüm Kore yarımadasını ele geçirmektedir. Öğrenciler okulda kapana kısılmış durumdadır ve bir çıkış yolu bulmak için çaba sarfederler.

The Haunting of Bly Manor (2020)

Yeni bir ortam ve yeni bir hikaye barındırmakta olan The Haunting of Bly Manor (2020) dizisinde esrarengiz bir geçmişe sahip olan genç bir Amerikalı kadının iki küçük çocuğun bakımıyla ilgili işe alınmasını konu edinmektedir. Hem ürkütücü hem de duygusal bir anlatımı bulunuyor.

Black Summer (2019-)

Z Nation ile aynı evrende geçmekte olan bu dizi son zamanların en iyi zombi dizilerinden biridir. Seri yayılan zombi salgınını konu edinmekte, salgında kızını bulmak için umutsuz bir şekilde arayışta olan Rose isimli kadını ele almaktadır.

Midnight Mass (2021)

Bu dizide az sayıda insanın yaşadığı bir adadaki doğaüstü bir varlık konu edinilmekte olup, sahilde ölü kediler bulunmaya başlar ve insanlar ortadan kaybolur. Hasta ve yaralılar ile mucizevi bir şekilde iyileşmeye başlar. Bu bağlamda Midnight Mass etkileyici dizilerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Archive 81

Gizemli bir müşteriye yönelik bir iş üzerinde çalışmakta olan Turner isimli karakter Melody isimli film yapımcısının video kasetlerinde karanlık bir sır keşfetmektedir ve yakalamış olduğu ipuçları onu ürkütücü bir tarikata yönlendirecektir. Dizinin her ne kadar başarılı olsada ilk sezonunun ardından iptal edilmiş olduğunu belirtelim.

(Visited 18 times, 1 visits today)