Citroen’in Türkiye’de tercih edilen modellerinden biri olan Citroen Ami’inin fiyatlarında Aralık ayında değişiklik uygulandı. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

Otomotiv sektöründe son zamanlarda büyük bir hareketlilik yaşanmakta olup, birkaç yıldır dünyayı etkisi altına alan küresel çip krizi olduğu biliniyor ve bu durum ve son zamanlarda yoğun gözlemlenen enflasyon araç fiyatlarında artışa neden olurken , Ciroen Ami ülkemizde kısmen uygun fiyatlı elektrikli motorlu araçlardan biri olarak kendisini göstermişti.

Motor gücü 6 kW olan araç 40 nm tor üretebilmek te olup 1 vites sayısı bulunuyor. Bataryası 3 saatte tam olarak şarj olabiliyor. Tam şarj olduğu zaman 75 km yol yapabiliyor. 45 km/s ve 0-45 arası hızlanması 10 saniye olarak belirlenmiş olan araç 63 litrelik bagaj hacmine sahip. Aracın ağırlığı ise bataryası dahil olmak üzere 471 KG olup, maksimum taşıma kapasitesinin 710 Kg olduğunun altı çiziliyor.

Manuel el freni, ısıtma, havalandırma, akıllı telefon tutacağı, USB, 2 hız modlu ön silecek kontrolü, LED farlar ve sinyaller, hız gösterge paneli gibi fonksiyonları olan araç D/N/R olmak üzere sürüş mod seçimlerine sahiptir. 6 kw Elektrikli Motoru 2022 modeli Citroen Ami için belirlenen Aralık ayı fiyatı ise 239.000 TL’dir. Standart araçlara nazaran çok daha ufak olan ve zaten farklı bir klasmanda değerlendirilmekte olan Citroen Ami, sıfır olarak alınabilecek en uygun fiyatlı motorlu araç olarak öne çıkmaktadır.

Citroen Ami ilk duyurulduğu ve Türkiye için satışa sunulduğu zaman her ne kadar fiyatı nedeniyle eleştirilsede standart bir araca nazaran çok daha ucuz olması onu tercih sebebi haline getirmişti ve kısa mesafeli, tek kişilik sürüşlerde kullanılmak üzere seçilebilecek olan modellerden biri olduğu biliniyordu. İlerleyen sereçte bu tarz araçların sayısının ülkemizde artması ve otoyollardaki varlıklarını da böylece artırmaları bekleniyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)