Yeni yazımızda çizim tableti hakkında bilgiler veriyor, çizim tableti önerilerine değiniyoruz. İşte konuya ilişkin tüm ayrıntılar…

Dijital sektör gelişim göstermeye devam etmekte olup, çizim tabletleri bu hususta önem arz etmektedir. Çizgi roman, grafik roman, manga gibi çizim işleriyle uğraşmakta olanlar günümüzüde grafik tabletlerine yönelik ilgi bulunduğu bilinmektedir.

Çizim tabletleri Stylus adlı kalemle beraber gelmekte ve kalemle çizim yapmaya imkan sağlamaktadır. Ekran bulunmayan tablet modelleri, kalem hareketlerini ekrana yansıtan araçlar olarak öne çıkar. Kalem sağa hareket ettirildiğinde bilgisayar ekranında yer alan imleç de sağa hareket edecek ve ekranlı olanlar ise direkt görsel üzerine çizim yapılabilecek tablet modelleridir. Çizim tabletleri konusunda kullanabileceğiniz pek çok ürün yer almakta olup onlara sizler için detaylıca değinecek olursak;

Huion 420

Uygun fiyatlı olmasının yanında kalite konusunda da başarılı bir tablet modeli olan Huion 420,özellikle yeni başlayacak olan kişiler için uygun sayılabilecek bir modeldir. 4 x 2.23 boyutuna sahip olduğundan da oldukça ufak bir üründür. Tabletin yanında bulunan kalem pilli bir kullanıma sahip olup iOS ve Android desteklememekte fakat Mac ve Windows ile uyumluluk göstermektedir.

Xp-Pen G430S

4 x 3 ölçülerine sahip olan kullanışlı bir tablet modeli olup pilsiz kaleme sahip olmasıyla avantaj sağlamaktadır. Uzaktan eğitim, araçlar ve toplantı sunumu gibi amaçlar için ideal olduğu söylenebilir. Android desteği bulunmamakta olup bu nedenle Android telefonlarda kullanılmamaktadır.

Huion KAMVAS Pro 16 Grafik Çizim Monitör

Ekran çizim tabletlerinin içinde tercih edilebilecek bir model olan Huion Kamvas Pro 16 modeli,  5080LPI kalem çözünürlüğü ve 8192 PPL basınç hassasiyeti sağlamaktadır. Huion markasının zaten bu alanda ünlü markalardan biri olduğunu da söyleyelim.

Konuyla ilgili olarak fikirlerinizi aşağıdan yazabilir, aklınıza gelen ürünleri siz de yorum olarak belirtebilirsiniz.

(Visited 10 times, 1 visits today)