Bu içeriğimizde eskiden çocukların sabahın erken saatlerinde kalkarak izlediği beş nostaljik çizgi diziden bahsedeceğiz . İşte detaylar…

İnternetin şimdiki kadar yaygın olmadığı zamanlarda çocuklar her istediği içeriğe hemen ulaşamıyordu. Bu da bazı çizgi dizilerin daha özel olmasına neden oluyordu çünkü onlara ulaşmak zahmetliydi ve durdurup tekrar tekrar izleme şansınız yoktu. Eski sevilen çizgi filmler televizyonlarda günün erken saatlerinde yayınlanıyordu ve bu durumda sevdiği çizgi diziyi izlemek isteyen çocukların sabah erkenden kalkarak televizyonu açması gerekiyordu.

5 Büyük Nostaljik Çizgi Dizi

Pokemon

Şimdi daha çok video oyunlarıyla tanınan Pokemon, bir zamanlar ülkemizde çizgi dizileri ile meşhurdu. Oyunda çocuklar etrafta yakaladıkları vahşi hayvanları dövüştürmekteydi. Günümüzde de devam etmekte olan seri , özellikle bir dönem ülkemizde her çocuğun ilgi odağıydı.

Ninja Kaplumbağalar

Dört yetenekli Ninja kaplumbağanın hikayesini konu edinen oyunda, kaplumbağalarımız kötülere karşı mücadele etmektedir. Dünyanın dört bir yanında popüler hale gelen bu çizgi dizi, özellikle pizza sahneleri ile meşhurdur.

Cedric

Bir dönemin en sevilen çizgi kahramanlarından biri olan Cedric, bunu doğallığı sayesinde başarıyordu. “Sekiz yaşındaysanız ve aşıksanız hayat gerçekten çok zor” cümlesini çizgi dizi içerisinde sürekli kuran Cedric, özellikle romantik havası ile sevilen ve farklı bulunan çizgi dizi karakterlerinden biriydi.

Tom ve Jerry

Bir fare ile kedinin arasındaki büyük mücadeleyi konu edinen çizgi dizide her bölüm birbirinden farklı maceralar bulunmakta olup, ikili birbirlerine karşı nefret beslesede aslına aralarında bir dostluk bağının olması da dikkatlerden kaçmıyordu.

Looney Tunes

İçerisinde Sylvester, tazmanya canavarı, tweety, Bugs Bunny gibi son derece popüler olan karakterleri arındıran bir çizgi dizi serisidir. Bu karakterler dahilinde bağımsız seriler de yapılmıştır.

(Visited 34 times, 1 visits today)