Apple Music uygulamasında 2021 yılında en fazla dinlenen şarkıların hangileri olduğu açıklandı. İşte habere ilişkin detaylar…

2021 yılının artık son günlerine gelmemizle beraber pek çok platform yılın enlerini açıklıyor. Geçtiğimiz günlerde popüler müzik dinleme uygulamalarından Spotify üzerinde yılın enleri açıklanmış ve böylece dünya ve Türkiye genelinde 2021 yılında en çok dinlenen müzisyenler ve müzikler belli olmuştu. Bu sefer de Apple Music platformunun yılın enleri açıklandı.

Apple Music her sene sonunda düzenli olarak kullanıcı verilerini paylaşmakta olup bu yıl da kullanıcı verilerine yer verdi. Elde edilen global verilere göre yıla damgasını vuran müzik BTS grubundan çıkan Dynamite olurken, Türkiye’de ise en fazla Sefo’nun Bilmem Mi? İsimli şarkısı dinlendi. Söz konusu şarkı Spotify platformunda da ülkenin en fazla dinlenen müziği olmuştu.

Apple Music yılın enlerini çeşitli kategorilere ayırdı. Örneğin en fazla okunan şarkı sözleri Drivers Licence – Olivia Rodrigo’ya ait olurken, en çok dinlenen fitness şarkısı Head & Heart (feat. MNEK) [Tiësto Remix] – Joel Corry oldu.

Türkiye’de en çok dinlenen müzik olan Sefo’nun Bilmem Mi? İsimli şarkısını takip eden şarkı Edis’in Martılar şarkısı oldu. Üçüncü sırada ise Madrigal’in Seni Dert Etmeler şarkısı yer aldı. Bu bağlamda Apple Music platformunun en çok dinlenen müzikleri ve sanatçıları ile Spotify platformunun neredeyse aynı olduğunu, hem Spotify hem Apple Music kullanıcılarının yıl boyunca en çok aynı tarzda müzikleri dinlediğini söyleyebiliriz.

Türkiye’de aynı zamanda en çok shazamlanan parçalar listesinde ise zirveyi Astnonaut In The Ocean (Masked Wolf) alırken onu Jalebi Baby (Tesher) ve Whoopty (CJ) takip etti. Globalde de zirvede Astnonaut In The Ocean (Masked Wolf) ilk sıradaydı.

(Visited 29 times, 1 visits today)